Kılıç, basın mensuplarına gündemi değerlendirdi

Kılıç, basın mensuplarına gündemi değerlendirdi
14 Ocak 2020 Salı Saat 14:11 0

AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Mardin il genelinde görev yapan ulusal ve yerel basının temsilcileriyle kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

Genel ve yerel siyasi gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Kılıç, AK Parti için kongre sürecine girildiğini, bayram heyecanı içerisinde girilen kongre sürecinin şubat ayı itibarıyla start alacağını söyledi.

AK Parti Basın Medya Tanıtımdan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Beşir Güneş'in organize ettiği kahvaltılı basın toplantısına İl Başkanı Faruk Kılıç'ın yanısıra Siyasi ve hukuki işler başkanı Vahap Alma, İl teşkilat başkanı Önder Duyan, Yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcısı Şeyhmus Akbacı, İl Gençlik kolları başkanı Ahmet Özkan'ın da hazır bulunduğu toplantıya Mardin il genelinde mesleki faaliyetlerini sürdüren gazeteci cemiyetleri başkanları, ulusal ve yerel basının temsilcileri katıldı.

AK PARTİ YERLİ VE MİLLİ ATILIM GERÇEKLEŞTİRDİ

AK Parti'nin 18 yıllık iktidar dönemi boyunca birçok alanda geçmişte hayal dahi edilemeyen büyük hizmetlerin gerçekleştiğini kaydeden Başkan Kılıç, AK Parti iktidarıyla Türkiye'nin makus tarihini yendiğini söyledi.

Türkiye'nin uluslararası alanda çok başarılı bir politika yürüttüğüne işaret eden Başkan Kılıç, atılan cesur siyasi adımlar, tutarlı ve güven verici politikalarla ülkemizin ve milletimizin geleceğe ümitle bakmasına vesile olduğunu kaydeden Başkan Kılıç, "Türkiye AK Parti döneminde her alanda atılan yerli ve milli adımlarla kendi politikasını uluslararası alanda kabul ettirmiş, maküs tarihini yenmiş bir ülke haline geldi, Yerli ve milli politikalarla önce IMF'den kurtulmuş, yerli ve milli sanayiye, yerli savunma sanayisi yönelmiş ve bu konuda gerçek anlamda tarihinin en büyük gelişimi ve değişimini gerçekleştirmiştir. Artık kendi, tankını, kendi İHA ve SİHA'sını üreten, kendi denizaltısını, yerli otomobilini üreten bir Türkiye haline geldik. Burada kuşkusuz ki; Sayın Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tamamen yerli ve milli bir siyaset güdüyor olmasının katkısı ve etkisi büyüktür." dedi.

ÇEVRE YOLU 2020 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Basın toplantısında Mardin'deki yerel gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Başkan Kılıç, Mardin Çevre Yolu Projesi ve Midyat Çevre Yolu Projesi'nin 2020 yatırım yılına dahil edildiğini bu konuda ulaştırma bakanlığıyla görüşmelerin devam ettiğini, milletvekilleriyle birlikte projelerin hayata geçirilmesi için Ankara'daki görüşmeleri sürdüreceklerini söyledi.

ELEKTRİK VE SU ZAMMINA TEPKİLER!

Kızıltepe'nin şehir içindeki yol sorunuyla ilgili yöneltilen soru üzerine Kızıltepe'de MARSU, DEDAŞ, doğal gaz çalışmalarının devam ettiğini, bu çalışmalar ve kış şartlarındaki yağış durumunun da planlanan çalışmaları nispeten olumsuz etkilediğini kaydeden Başkan Kılıç, Kızıltepe'de belediye başkan vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Hüseyin Çam'ın bir Kızıltepeli edası ve aidiyetiyle bütün sorunların üstesinden gelebilecek dirayete sahip olduğunu, Mart ayı itibarıyla Kızıltepe'de yoğun bir üstyapı çalışmasına başlanacağını söyledi.

22 ŞUBAT'TA KONGRELER BAŞLIYOR

Toplantının son bölümünde; AK Parti'nin kongre süreciyle ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Kılıç, kongre takviminin işlemesiyle birlikte Kızıltepe ve Midyat ilçe başkanlarının partilerinin önünü açmak için bulundukları görevden feragat ettiğini hatırlatarak görevinden ayrılan ilçe başkanlarına verdikleri hizmetlerden, harcadıkları emeklerden dolayı teşekkür etti. Her iki ilçeyle ilgili kongre takviminin devam ettiğini, şeffaf ve düzenli bir şekilde müracaatların alındığını, temayül yoklamalarının il koordinatörünün gözetiminde yapıldığını ve genel merkezin takdiriyle ilçelere yeni başkan adayı görevlendirmelerin yapılması için değerlendirmelerin sürdüğünü kaydeden Başkan Kılıç, Kızıltepe'de 22, Midyat'ta ise 15 aday müracaatı oldu bu aday yoğunluğu bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. 7. Olağan kongre süreci takvimi işlerken ilk kongremizi 22 Şubat'ta yapacağız inşallah, 20 Mart'ta da bu süreci tamamlayacağız. İl Kongremizi ise Eylül ayı gibi planlıyoruz. adaylık sürecinde başvurusu bulunan bütün adaylara başarı dileklerini yineledi.

"ÜÇ DÖNEM KURALI ESNETİLEBİLİYOR"

Bir gazetecinin AK Parti'de 3 dönem kuralı ve bu kurala Yeşilli, Dargeçit ve Ömerli olmak üzere üç ilçe başkanın hatırlatılması üzerine Başkan Kılıç, "AK Parti'de üç dönem kuralının bulunduğu doğrudur. Ancak bu kural duruma göre esnetilebilen bir kuraldır. Üç ilçemizde bu kuralla muhatap olan üç başkanımız var. Başkanlarımız, partimizin kuruluşundan bu yana davalarına sahip çıkmış, partileri için mücadele etmiş, ve ilçelerinde alınan seçim başarılarında teşkilatları ve adaylarıyla birlikte gece gündüz demeden çalışmış arkadaşlarımızdır. Genel merkezimizle istişarelerimiz devam ediyor, gerek üç dönem kuralı, gerekse de diğer ilçelerimizle ilgili herhangi bir değişim beklemiyoruz, arkadaşlarımızla yola devam edilmesi hususunu genel merkezimizle paylaştık, bizim talebimiz bu yöndedir" şeklinde konuştu.

31 Mart seçimlerinden sonra ilçe ziyaretlerini yoğun bir şekilde sürdürdüklerini, seçimlerden sonra geçen zaman içerisinde her ilçeye en az 7-8 defa gittiklerini, bu ziyaretleri düzenli bir şekilde devam ettireceklerini kaydeden Başkan Kılıç, ilçelerde mahalle muhtarlarıyla, kanaat önderleri, basın mensupları ve ilçelerde faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya gelip, ilçelerin sorunları üzerine istişarelerde bulunduklarını söyledi.

Gazetecilerin, yapılan son zamlarla vatandaşa kesilen elektrik ve su zamlarından kaynaklı gelen yüksek faturalara vatandaşların yoğun tepkilerinin bulunduğunun hatırlatılması üzerine Kılıç, vatandaşların sesine duyarsız kalma lükslerinin bulunmadığını, konuyu ilgili mercilerle paylaşacaklarının sözlerini ekledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atıl [...]

1 gün önce...

Şahin’den “Fakülte” değerlendirmesi

Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin ilçeye büyük bir ka [...]

1 gün önce...

Nusaybin Emniyeti Kovit-19 önlemleri için seferber oldu

Nusaybin İlçe Emniyet Müdürü Murat Sönmez öncülüğü [...]

1 gün önce...

Cadde ve sokaklarda dezenfekte sürüyor

Mardin'de, yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını [...]

1 gün önce...

Mahalle muhtarı giriş ve çıkışı yasakladı

Derik bağlı kırsal Ambarlı Mahallesi Muhtarı Fera [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN