Kim Bilir Bilgi Yarışması il finalleri Kızıltepe’de yapıldı

Kim Bilir Bilgi Yarışması il finalleri Kızıltepe’de yapıldı
21 Şubat 2020 Cuma Saat 18:54 0

Kim Bilir sloganıyla düzenlenen Gençler Arası Bilgi Yarışmaları il finalleri Kızıltepe ilçesinde düzenlendi. Finalde ilçe birincileri il birinciliği için bilgisini yarıştırdı.

Liseli ve Üniversiteli gençler arası bilgi yarışması il finalleri Kızıltepe’de yapıldı. Kim Bilir adı altında düzenlenen Gençler arası bilgi yarışmasında gençler il birinciliği için ter döktü. İl birincisi olan ilçe birincileri Mardin ilini Bölge finallerinde temsil edecek.

Kızıltepe TOKİ Özcan Yıldız konferans salonunda T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe gençlik Merkezi işbirliği gerçekleşen 2020 Yılı Gençler Arası Bilgi Yarışması Mardin İl Finallerine, Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, ilçe milli Eğitim müdürü Ahmet Aslan, Kızıltepe Gençlik Merkezi Müdürü İmran Tekin, Ak Parti ilçe başkanı Bülent Şahin, kurum amirleri, okul, idarecileri ve öğrenciler katıldı.

İlçelerde okullar arası bilgi yarışmalarında en yüksek puanı alan ilçe takımları Kızıltepe de düzenlenen il finallerinde Coğrafya, Tarih, Görsel Sanatlar, Edebiyat, Güncel Konular, Sayısal Mantık, Spor Kültürü, Genel Kültür ve Müzik konularında ter döktüler. 14 - 17 yaş grubundan 3’er kişiden 10 takım olarak 30 lise yarışmacısı ve 18 - 25 yaş grubundan 3 er kişiden 7 takım 21 üniversiteli yarışmacı gencin İlçe elemeleri sonucunda birinciliği kazanan Kızıltepe fen lisesi bölge finallerinde Mardin ilini temsilen temsil edecek.

Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, gençlere hitaben bir konuşma yaparak, Asıl başarı ve güzelliğin gönül kazanmak, gönüllere girmek oldugunu, hükümetin özellikle gençlik merkezleri ile kaymakamlık ve belediye hizmetleriyle geleceğe gençliğe yatırım yaptığını bunların artarak devam edeceğini belirterek kendilerine başarılar dilediği bilgi yarışmasının sonucunda gençler madalya, plaket ve başarı belgeleri ile ödüllendirirdi.

Geçen yıl yapılan 18-25 gençler bilgi yarışmasında Mardin ilini temsil eden il birincisi Kızıltepeli gençler Türkiye birinciliğini kazanmı ve 1 haftalık Avrupa gezisi ile ödüllendirilmişti.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Akla ziyan Covid-19 anonsu: Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün!

Sokak aralarında Coronavirus tedbirlerini içeren b [...]

1 gün önce...

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

1 gün önce...

Korona Virüsünden ilk ölüm gerçekleşti

Türkiye'nin önde gelen bankalarından Yapı Kredi'ni [...]

1 gün önce...

Corona virüs sandılar epilepsi krizi çıktı

Mardin'de fenalaşarak yere yığılan bir kişiye coro [...]

1 gün önce...

Mardinli Profesörden salgın sonrası için önemli çağrı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğreti [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN