Kimya Öğretmenleri 1 Ton Dezenfektan Üretti

Kimya Öğretmenleri 1 Ton Dezenfektan Üretti
08 Nisan 2020 Çarşamba Saat 12:28 0

Kızıltepe'de Kimya Öğretmenleri 1 Ton El Dezenfektanı Ve 240 Ton Genel Dezenfektan Üretti.

Kızıltepe Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğü işbirliği ile Koronavirüs ile mücadele kapsamında ilçede görev yapan kimya öğretmenleri 1 ton el dezenfektanı ve 240 ton genel dezenfektan üretimi gerçekleştirdiler.

Kızıltepe Furkan Doğan Kız Anadolu imam hatip Lisesinde temizlik ve hijyen malzemeleri üreten kimya öğretmenleri , dezenfektan talebini karşılamak için yoğun bir çalışma içine girdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün verdiği kararla Kızıltepe’de görev yapan kimya öğretmenlerinin de içinde olduğu Türkiye genelindeki birçok Lisede dezenfektan üretimine geçildi.

Kızıltepe görev yapan kimya öğretmenleri tarafından ve Belediye ve Kamu kurumlarında kullanılmak üzere, 1 ton el dezenfektanı ve 240 ton genel dezenfektan üretimi yapıldı. Kimya öğretmenleri tarafından üretilerek okul ve kurumlara gönderilen hijyen solüsyonu, tuvalet, depo ve bahçe gibi alanlarda ortam temizliği için kullanılıyor.

Kızıltepe Furkan Doğan Kız AİH Lisesini ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan yapmış olduğu açıklamada; " Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Sayın Hüseyin Çam öncülüğünde Belediye ve Kamu kurumlarında kullanılmak üzere, kimya öğretmenlerimiz tarafından 1 ton el dezenfektanı ve 240 ton genel dezenfektan üretimi yapıldı. Okullarımıza ve bütün kamu kurumlarında kullanılmak üzere dezenfektan üretimi yaptığımız için mutluyuz. Katkılarından dolayı bütün malzeme ve ilaçları temin eden Kaymakam ve Bld. Bşk. V. Sayın Hüseyin Çam’a ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz" dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Canlı yayında yöneltilen "Kürtçe" sorusu Acun'u küplere bindirdi:

Konuk olduğu canlı yayında "Survivor'da Ersin Kork [...]

1 gün önce...

İlk Cuma İçin Şükür Kurbanı Kesti

Mardin'de Cuma namazından önce hayırsever bir vata [...]

1 gün önce...

Devlet korumasındaki gençler kamuda kadroya alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Züm [...]

1 gün önce...

Midyat’ta 1 mahalle karantinaya alındı!

Midyat ,Başyurt Mahallesi’ne bağlı Efeler Mezrasın [...]

1 gün önce...

75 gündür yaptığı tek şey bulmaca çözmek

Derik ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN