Kırsal Mahallelerde Asfalt Çalışması Başlıyor

Kırsal Mahallelerde Asfalt Çalışması Başlıyor
28 Ağustos 2019 Çarşamba Saat 12:28 0

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı kırsal mahallelerde yol çalışmaların başlayacağını ifade ederken, “Asfalt çalışmalarıyla kırsal mahalle yollarımız güzelleşecek” dedi.

Tutaşı, “İlçe merkezi gibi kırsal mahallelerimizde de yol çalışmaları hız kazanacak”

Artuklu Belediyesi 4 ay gibi kısa bir sürede önemli işlere imza attı. İlçenin sorunlarına eğilen bir yapıda tüm mahallelerde çalışmalarına hız veren Belediye, özellikle en çok şikayet alan konuların başında yer gelen yol konusunda rekor rakamlara imza attı. İlçe merkezinde yapılan yol çalışmaları ile beğeni kazanan Belediye, kırsal mahallelerin yollarının yapımı için de çalışmalara başlıyor. Bu konuda Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, Gökçe, Ortaköy ve diğer kırsal mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

4 ayda rekor rakamlar

“İlçemizin tüm mahallelerinin hak ettiği çalışmalara kavuşması için çaba veriyoruz” diyen Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Milletimizin teveccühü ile göreve başladıktan sonra makamı neredeyse hiç kullanmayarak hemen sahaya indik. Vatandaşlarımız ile hep iç içe olduk ve çalışmaların her anını takip ettik. Kısa süre içinde rekor denilecek işleri gerçekleştirdik. Özellikle yetki alanımızda olan ve vatandaşlarımızın en çok istediği sorunlara yöneldik. Bize yollar ile ilgili şikayet ve öneriler çok geliyordu. Bu nedenle önceliğimizi yol yapımı ve yenilemelerine verdik. 4 ayda önemli rakamlara kavuştuk. Şimdi ise kırsal mahallelerimizde yol çalışmaları başlıyor” ifadesini kullandı.

Kırsal mahallelere asfalt çalışması

Kırsal mahallelerde asfalt çalışmaları yapacaklarını ileten Başkan Tutaşı, “Kırsal mahallelerimizde tespitlerimizi yaptık. Ortaköy Gökçe gibi büyük mahallelerimizden başlayarak tüm mahallelerimizde yol çalışmalarımız hızlanacak. Yapacağımız çalışmayla ilçe merkezindeki yol konforunu kırsal mahallelerimize de taşıyacağız. Biz bu süreçte vatandaşlarımızdan sadece sabırlı olmalarını istiyoruz. Tüm birimlerimizle ve personelimizle ilçemizin en iyi yerlerde olması için çalışıyoruz. Yaşanabilir bir Artuklu hedefiyle çalışmalarımız sürecek” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Emniyet Genel Müdürü Aktaş, Mardin'de yaralıları ziyaret etti

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Mardin'in Nusay [...]

1 gün önce...

Genç işçi gurbette vefat etti

Cezair'in Oran Şehrin'de geçirdiği kazasında vefat [...]

1 gün önce...

İskoçya’da öğrenip Mardin evi yaptılar

DÜNYANIN en büyük yardım kuruluşlarından British C [...]

1 gün önce...

Polisin yaptığı bu hareket takdir topladı

85 yaşındaki kadını kucağında taşıyarak yardımcı o [...]

1 gün önce...

Sınır ilçelerinde eğitime 2 gün daha ara verildi

Mardin'in Nusaybin ilçesinin tamamında, Artuklu ve [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN