# Canıma Susuyorum - Mehmet Ercan Kitap özeti, konusu ve incelemesi

> Canıma Susuyorum kimin eseri? Canıma Susuyorum kitabının yazarı kimdir? Canıma Susuyorum konusu ve anafikri nedir? Canıma Susuyorum kitabı ne anlatıyor? Canıma Susuyorum PDF indirme linki var mı?  Canıma Susuyorum kitabının yazarı Mehmet Ercan kimdir? İşte Canıma Susuyorum kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

- Kaynak: Mardin Life
- URL: https://www.mardinlife.com/kitap/canima-susuyorum-mehmet-ercan-kitap-ozeti-konusu-ve-incelemesi
- Dil: tr-TR
- Yayın tarihi: 2022-05-22T18:00:13+03:00
- Güncelleme: 2022-05-22T18:00:13+03:00
- Yazar: Mardin Life
- Kategori: Kitap
- Görsel: https://cdn.mardinlife.com/2022/05/22/mehmet-ercan-kimdir-mehmet-ercan-kitaplari-ve-sozleri-228768.jpg

Kitap Künyesi
 Yazar: Mehmet Ercan 
 Yayın Evi: Hayykitap 
 İSBN: 9786052214046 
 Sayfa Sayısı: 136 
--reklam--
Canıma Susuyorum Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti
Bakarsın atar tepemin tası!

Bi telefon açarım sana

'Bırak tası tarağı gidiyoruz' derim

Ne mesaisi kalır saatlerin

Ne de başı sonu haftanın

Eni sonu ölümlüyüz der

Bize ayrılan süreyi yaşarız dolu dolu

Gün biter, gün gelir mahşerde dikiliriz

‘Hesaplar benden’ derim ve sığınırız rahmete

Pek bir sermayemiz olmaz da kulluktan yana

Halimiz Allah'ın kanaat notuna kalır

Bir de bakmışsın ki emir buyrulmuş ikimize

“Tutuşun elele, hadi Cennet'e” diye

Nedeni sen olursun

Neden olmasın...
--reklam--
Canıma Susuyorum Alıntıları - Sözleri
" Mahşerin ilk günü neresine düşerim
 Senin bulunduğun meydanın? "
Dünya bıktım ardını toplamaktan!
" En çok da dilencilere öfkeliyim az para mı yemediler 'sevdiğine kavuşursun inşallah' diye. "
" Madem ayrılmak istiyorsun
 Aşkımızın velayeti bende kalsın
 Malum, sen ona benim gibi bakamazsın. "
" Biri dünyamı diğeri ahiretimi simgeler gibiydi gözlerin."
" 'Senin için ölürüm' diyordun ya; haklıymışsın. Benim için öldün!"
" Kendisine ilaç diye şeker verilen bir müptezel kadar."
" Acil bir niyetle kalbinde yoğun bakıma almayacaksan yaralama beni. "
O büyük meydanda bekliyor olacağım sizi.
Boynunuzda vebalim, elimde hakkımla.!
--reklam--
Canıma Susuyorum İncelemesi - Şahsi Yorumlar
--reklam--
Canıma Susuyorum PDF indirme linki var mı?
--reklam--
Mehmet Ercan - Canıma Susuyorum kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Canıma Susuyorum PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.
Kitabın Yazarı Mehmet Ercan Kimdir?
1978 yılında Mardin’de dünyaya geldi.

1994 yılında mikrofona olan tutkusu onu Mardin’den İstanbul’a sürükledi.

Mikrofon tutkusu gözlerini açan Mehmet Ercan, daha çocuk yaşta gizliden gizliye mikrofona tutkulu olma sevdası, O’nu Mardin’den İstanbul’a sürükledi.

Uzun yıllardır radyo 7 ailesiyle birlikte olan Mehmet Ercan, belli dönemlerde TV Programcılığı da yaptı.

Başarılı programcının “Canıma Susuyorum” ve “Dudak Payım” isimli iki kitabı mevcuttur.

Mehmet Ercan hafta içi her gece saat 01.00’da Radyo 7 mikrofonlarından sesleniyor.
--reklam--
Mehmet Ercan Kitapları - Eserleri
Dudak Payım
Kalbimdesin Elimde Değil
Ruhum Sana Emanet
Aşk Düştü
Canıma Susuyorum
Gidenlerin Ardından
Sevdam Sığmadı Düşlerime
--reklam--
Mehmet Ercan Alıntıları - Sözleri
" Önce umuttun, sonra unuttum." (Aşk Düştü)
Ve sonra sen çıktın karşıma Allah’ın bana “Bak sana ne yazdım” deme şekliydin. (Dudak Payım)
" Sen neyi bulmak uğruna beni kaybettin merak ediyorum." (Kalbimdesin Elimde Değil)
Dünya bıktım ardını toplamaktan! (Canıma Susuyorum)
Gitmeye bir yer seçme şansım olsa,seni seçerdim... (Kalbimdesin Elimde Değil)
" Aşkla kavga olmaz. Aşk bir ömür sürecek
 mağlubiyeti kabul etmektir. Unutma." (Dudak Payım)
O büyük meydanda bekliyor olacağım sizi.
Boynunuzda vebalim, elimde hakkımla.! (Canıma Susuyorum)
" Kendisine ilaç diye şeker verilen bir müptezel kadar." (Canıma Susuyorum)
" Kalbinde ağır bir sevmenin enkazını taşıyanların cinsiyeti olmaz. " (Aşk Düştü)
yanan özün ise suya gerek yok
su hârı söndürür öze ne yapsın
sevmek için seni göz gerekmiyor
gözün yüreğinse görmek ne yapsın
ateş teni yakar tenin kül olur
külün çiçek açar alev ne yapsın
özlem senden bana varan yol ise
ben sende yolcuyum gurbet ne yapsın
morartsa da bileğimi kelepçe
usun özgür ise zindan ne yapsın
senin için ölümleri sevmişim
sevdan celladımsa boynum ne yapsın (Sevdam Sığmadı Düşlerime)
" Mahşerin ilk günü neresine düşerim
 Senin bulunduğun meydanın? " (Canıma Susuyorum)
"Bu ayrılık adil değil,
 Kokun bende, aklım sende kalıyor. " (Dudak Payım)
İnsanlıktan çıkman için herşeyi yapar,
sonra da
"sen böyle bir insan değildin" derler. (Kalbimdesin Elimde Değil)
" Sen soyadımı taşı, ben seni bir ömür taşırım." (Aşk Düştü)
İnsan, derdi vereni bilmeyince, dermanı nerde arayacağını da bilemez. (Ruhum Sana Emanet)
" Aklımda geçiş üstünlüğü sadece sana ait... " (Aşk Düştü)
" Biri dünyamı diğeri ahiretimi simgeler gibiydi gözlerin." (Canıma Susuyorum)
" Görmeyeli ne kadar küçülmüşsün.
 Ben seni gözümde büyüttüğüm
 zamanları bilirim! " (Dudak Payım)
" Sen bende hep çoktun, ben sende hep yoktum." (Aşk Düştü)
" 'Senin için ölürüm' diyordun ya; haklıymışsın. Benim için öldün!" (Canıma Susuyorum)

---
Kaynak: [Mardin Life](https://www.mardinlife.com/kitap/canima-susuyorum-mehmet-ercan-kitap-ozeti-konusu-ve-incelemesi)