Kız Kur'an Kursu'nda Bed-i Hıfz Merasimi

Kız Kur'an Kursu'nda Bed-i Hıfz Merasimi
22 Ocak 2020 Çarşamba Saat 18:32 0

Menci Duyan Kız Kur’an Kursu’nda öğrenim gören öğrenciler için, Bed-i Hıfz (Hafızlığa başlama) merasimi yapıldı.

Menci Duyan Yatılı Kur'an Kursu'nda yapılan merasime öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı. Öğrenciler için hazırlanan yurdun salonunda aileler merasime yoğun ilgi gösterdi. Bed-i Hıfz merasimi okunan dua ile başladı. Daha sonra Kur'an Kursu öğrencisinin okuduğu Kur'an tilaveti ile devam etti. Zaman zaman duygusal anların da yaşandığı programda hafız ve hafız adaylarından Kur'an tilaveti yapıldı ve ilahiler söylendi.

Selamla konuşması yapan Yurt Müdiresi Gurbet Başaran, "Böyle bir güzel program için bizleri bir araya getiren yüce Rabbimize hamd, Peygamber Efendimize salat-ü selam olsun. Bugün bizim en mutlu günümüz, inşallah ülkemize yeni hafızlar kazandıracağız. Hafızlık sabır işidir, kolay değildir. Ama hafızlığın karşılığında alacağımız mükafat Allah katında çok büyüktür. Bizler daima hafızlarımızın yanında olduk, onların başarılı olması için de elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Hafızlarımızı yetiştirmede emeği geçenlere ve bu programı tertip eden Kız Kur'an Kursu hocalarımıza teşekkür ediyor, hafızlığa başlayan öğrencilerimize de başarılar diliyorum, bizleri programlarımızda yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize de şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Kurs öğretmeni Güleser Coşkun da öğrencilere hafızlığa başlamalarından dolayı seçilmiş ve seçkinler diye hitap ederek hafızlığın çok önemli bir sıfat olduğunu belirterek, "Başarılı olacağınıza inanıyorum bu mana da sizlere olan güvenimiz inancımız tam bunları hep birlikte yapacağız. Sizler şuanda Kur'anla tanışıp çok güzel bir adım atıyorsunuz inşallah hayırlı olur ve kısa zamanda seri bir şekilde bitirmek nasip olur. Allah zihin açıklığı versin inşallah Allah başarılar eylesin” dedi.

Öğrenci velilerinden Dilber Güneş de "Çok heyecanlıyım. İlk defa böyle bir programda yer alıyorum. Bu yaşta çocukların hafızlığa başlamasından çok mutlu oldum. Çünkü akranları oyun oynarken, onlar Kur'an'la, maneviyatla iç içe olması geleceğe dönük bizlere çok gurur veriyor. Torunum için buraya geldim. Ben bu tablonun oluşmasında emeği geçen bütün hocalarımızı, anne babalarını ve evlatlarımızı tebrik ediyorum, saygılar sunuyorum."diye konuştu.

Kız öğrencilerin Kur'andan ezbere ayet okumalarıyla devam eden merasim, yapılan ikramlarla son buldu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Okul bodrumunu üretim merkezine çevirdiler

Derik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü ö [...]

1 gün önce...

10 günde teslim olan sayısı 11'e yükseldi

Mardin'de 2 terörist daha teslim oldu, son 10 günd [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Yetim ve Öksüzler Derneği Kuruldu

Kızıltepe'de yetim ve öksüzlerin ihtiyaç ve sorunl [...]

1 gün önce...

Hırsızlar duvarı delip DEDAŞ şubesine girdi

Kızıltepe'de hırsızlar bir binanın duvarını delip [...]

1 gün önce...

Zeki İpekşen, güven tazeledi

AK Parti Mardin Ömerli İlçe Başkanlığına Mehmet Ze [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN