Kız Meslek Lisesi Mardin'i temsil edecek

Kız Meslek Lisesi Mardin'i temsil edecek
08 Mart 2011 Salı Saat 23:27 0

Mardin'de düzenlenen “Proje tabanlı beceri yarışması” sonuçlandı. Teknik liseler arasında yapılan yarışmada 'Her sayfamda yeni bir dünya' projesiyle Midyat Kız Teknik ve Meslek Lisesi il birincisi oldu. Öğrenciler, 14–17 Mart 2011 tarihinde Kilis'te düzenlenecek bölge yarışmasına gidecek.

          Proje danışmanı Ünzüle Öztürk proje düşünme aşamasından, yaygınlaşma aşamasına kadar 2 hafta da hazırlandığını dile getirdi. Öztürk, “Yapılan kaynak taramalarında projede işlenen konu hakkında daha önce ulusal ya da uluslar arası alanda yapılan herhangi bir çalışmaya rastlanmadı. Öğrencilerimizin yaptığı proje, konu olarak çocuğun bütün gelişim alanlarına yönelik becerilerin desteklenmesi ele alındı. Projenin çıkış noktası çocuğun eğitim seviyesinin en üst düzeye nasıl çıkarılabileceği ve bunu en ekonomik nasıl gerçekleştirilebileceği düşüncesidir.

          Projenin amacı; çocuğun bütün gelişim alanlarına yönelik becerilerini destekleyen, eğitici, kullanışlı, çocuğun eğitime aktif katılımını sağlayan, eğlendirici özelliklere sahip  ekonomik bir eğitim aracı hazırlamaktır. Maliyeti düşük, çok amaçlı, eğlendirici, eğitici ve öğretici, çocuğu yaratıcılığa sevk eden bir eğitim aracı hazırlamaktı. “dedi. 

          Ardından öğrenciler projeleri hakkında bilgi verdi. Öğrencilerden Kübra Talay “Projemiz içeriğindeki bilgilerin yenilenebildiği bir bez kitaptır. Kitabın içeriğinde bütün gelişim alanlarını destekleyen bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler sürekli yenilenebilmektedir. Çocuğun aktif katılımıyla öğrenmesi sağlanmaktadır. Bilgi aktarımının dışında çocukların kendi hayal dünyasını yansıtan hikâyeler oluşturmasına imkân sunuyor ve bu hikâyeleri çok sayıda bireyle paylaşabiliyor. 3–6 yaş grubu çocuklara yönelik hazırlanmış olan bu kitap hem sınıf hem de ev ortamında uygulanabilir.”şeklinde konuştu. 

          Proje hakkında konuşan Fatma Sincar ise, amacımız okulumuzu en güzel şeklide temsil ederek Kilis’ten birincilik ile dönmektir. Ardından Ankara’da yapılacak olan finallerde en güzel derece ile İlimiz temsil etmektir.Koordinatör Öğretmenleri; Ünzüle Öztürk, Medine Özmen  ve Emine Dursun öğrencililerle hatıra fotoğrafı çektiler. 
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

19 saat önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

22 saat önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

20 saat önce...

Büyükşehir Belediyesinden koronavirüs çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi yeni koronavirüs (Covid-19) [...]

1 gün önce...

Yeşilay “Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı” diyor

Yeşilay, sigara kullanımının koronavirüs riskini 1 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar