Kızılay Derneği Kızıltepe şubesi kuruldu

Kızılay Derneği Kızıltepe şubesi kuruldu
18 Mart 2019 Pazartesi Saat 12:33 0

Türk Kızılayı Derneği Kızıltepe şubesi yapılan genel kurul ile kuruldu. Kurulda şube başkanlığına Mehmet Timurağaoğlu getirildi.

Mardin’de teşkilatlanmaya giden Türk Kızılayı, Artuklu ile Nusaybin ve Midyat ilçe şubelerinin kurulmasının ardından Kızıltepe'de de yapılan genel kurul ile kuruluşunu tamamladı. İlk etapta 51 delegesi olan Türk Kızılayı Derneği Kızıltepe şubesinin ilk genel kurulunda başkanlığa Mehmet Timurağaoğlu getirildi.

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda ve tek liste ile yapılan genel kurulun divan başkanlığını İlçe müftüsü Masum Taşçı yaptı. Taşçı, kurulda yaptığı açıklamada, “Nusaybin, Şırnak gibi bölgedeki çevre il-ilçelerden ve Suriye’den gelen çok sayıda mağdur ve ihtiyaç sahibi kardeşimizin zor şartlar altında yaşadığı dönemlerde bir çok kapıyı, yardım kuruluşlarını, yardımseverleri, iş adamlarımızı, zenginlerimizi gezdik ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık, bunu daha organize ve tek elden yapmak için Kızıltepe’de Türk Kızılayı derneğini kurma kararı alarak ilk genel kurulumuzu yaparak 3 yıl görev yapacak Mehmet Timurağaoğlu başkanlığındaki yönetimi oluşturduk.” Açıklamalarına yer verdi.

Türk Kızılayı Derneği Kızıltepe şubesi başkanlığına seçilen Mehmet Timurağaoğlu’da teşekkür konuşmasında, “Üye ve yönetimdeki arkadaşlarımız ile beraber bu yükün altına girdik, her ihtiyaç sahibine ulşamak için gece gündüz çalışmamız gerekir. İhtiyaç sahiplerinin gıda-giyim gibi, Barınma evi, Aş evi gibi ihtiyaçların giderilmesi için, Başarılı öğrencilere burs vermek için girişimlerimiz olacak. Birlikte geliştireceğimiz projeler ile Kızıltepe için neler yapacağımızı değerlendireceğiz. Kızıltepemize en iyi şekilde hizmet etmek için var gücümüz ile birlikte çalışacağız. Acil olarak ilk önce Dernek için bir yer açacağız. Bütün çalışmalarımız açık ve şeffaf olacak ve halkla sürekli dayanışma içinde olacağız”

Yapılan ilk genel kurulda Türk Kızılayı Derneği Kızıltepe şubesi başkanlığına Mehmet Timurağaoğlu seçilirken başkan yardımcılığına Masum Taşçı, yönetim kurulu üyeliklerine ise Musa Çetintaş, Abdulkadir Kurtuluş ve Mehmet Salih Özgün getirildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

YAŞAM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Meclis toplantısı devam ediyor

Mardin Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi, ağustos a [...]

1 gün önce...

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünnet

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünne [...]

1 gün önce...

Eczacılardan Eczacıya şiddet açıklaması

Mardin’de bir süre önce bir eczacının darp edilmes [...]

1 gün önce...

Memur-Sen zam teklifine ilişkin basın açıklaması düzenledi

Hükûmetin zam teklifini kabul etmeyen Memur-Sen, k [...]

12 saat önce...

BİLSEM Sonuçları Açıklandı!

Mardin’de 2015 yılında kurulan ve Genel Yetenek/Zi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7