Kızılay’dan Devlet Hastanesine Hijyen Paketi Desteği

Kızılay’dan Devlet Hastanesine Hijyen Paketi Desteği
21 Mayıs 2020 Perşembe Saat 13:34 0

Türkiye’de Koronavirüs’ün yayılmaması için alınan önlemlere destek çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay, sosyal yardım çalışmalarının yanı sıra Mardin Devlet Hastanesindeki hasta ve sağlık çalışanlarının kullanımı için kişisel koruyucu ekipman desteğinde bulundu.

Mardin’de karantina altındaki vatandaşlara beslenme hizmeti, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara alış veriş desteği ve ihtiyaç sahiplerine gıda ile hijyen yardımı yapan Kızılay Artuklu Şubesi, koronavirüs ile mücadele kapsamında hastanede görev yapan hasta ve sağlık çalışanlarına da yardım eli uzattı.

 Hastanelerde ihtiyaç duyulabilecek kişisel koruyucu ekipmanları hazırlayan Kızılay, bu malzemelerden oluşturduğu paketleri Mardin Devlet Hastanesine teslim etti.

Hastane bahçesine indirilen TIR dolusu malzemeleri Hastane Müdürü Cebrail Kösen’e teslim eden Artuklu Kızılay Şube Başkan Vekili Şeyhmus Arı, “Türk Kızılayı olarak, korona dayanışma projesi kapsamında; hastanelerimize Kişisel Koruyucu Ekipman Seti desteği veriyoruz. Covid-19 nedeni ile Ülkemizin ve Dünyanın geçtiği bu zor ve Tarihi süreçte  Mardin Devlet Hastanesine Covid-19 ile mücadele kapsaminda Türk Kızılay'ından bine yakın içinde bay- bayan terlik, pijama, iç çamaşır ve 560 adet hijyen kitini bugün Devlet Hastanesi Müdürümüz Sayın Cebrail Kösen'e teslim ettik. En ön saflarda fedakarca hayatı pahasına özveriyle çalışan Sağlık Camiasına teşekkür eder. Bu süreçte vefat eden Sağlıkçılarımıza Allahtan Rahmet diler,hasta olanlarada acil şifalar dileriz. Kızılay gönüllülerinin de fedakarca hayatları pahasına çalıştıkları unutulmamalı.”dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

1 gün önce...

Vefa borcunu ödemek için memleketine 5 yıldızlı otel yaptırdı

Pandemiye rağmen kendi memleketine 5 yıldızlı otel [...]

1 gün önce...

Derik şehidini Kürtçe Ağıtlarla uğurladıI

Pençe-Kaplan Harekatı bölgesinde, teröristler tara [...]

19 saat önce...

İkinci el aracını satan ev alıyor

İkinci el araç fiyatlarının 1,5 yıl içerisinde yüz [...]

1 gün önce...

HÜDA-Par iki aile arasındaki husumeti barışla sonuçlandırdı

Dargeçit İlçesinde 3 yıl önce çıkan kavga nedeniyl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN