Kızılay'ın Kan Bağışına bir destek de AK Parti'den

Kızılay'ın Kan Bağışına bir destek de AK Parti'den
15 Mayıs 2020 Cuma Saat 10:55 0

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Türk Kızılay Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Dr. Naif Yılmaz’ın çağrısını geri çevirmeyerek AK Parti Mardin İl Teşkilatlarıyla birlikte kan bağışında bulundular.

Covid-19 nedeniyle azalan kan stoklarını tekrar canlı tutmak amacıyla Twitter hesabından AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç’a çağrıda bulunan Türk Kızılay Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Dr. Naif Yılmaz’ın çağrısını geri çevirmeyen AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti Mardin İl, ilçe, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarından oluşan heyet eşliğinde kan bağışında bulundular.

Amaçlarının bu zor süreçte kan bağışına daha çok destekte bulunmak olduğunu dile getiren AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır, söylemi doğrultusunda topluma örnek teşkil edecek şekilde sadece il yönetimi olarak değil ilçe, gençlik ve kadın kollarımızı da harekete geçirerek kan bağışında bulunduk. Çünkü Kızılay’ın bu çağrısına sessiz kalmamız söz konusu bile olamazdı. Her bir kan bağışının 3 hayat kurtardığına dikkat çekerek kan verebilecek durumda olan herkesi Kızılay’a kan bağışında bulunmaya davet ediyorum”.

Ayrıca Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Twitter hesabından kan bağışı için kendisine çağrıda bulunan AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç’ın bu çağrısına sessiz kalmayarak kan bağışında bulunacaklarını belirtti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Su kuyuların elektriği kesildi, hayvanlar telef olmak üzere

Nusaybin'e bağlı kırsal Doğuş Mahallesinde su kuyu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Köylülerin feryadı: Bir damla suya hasret kaldık

Mardin’de borç iddiasıyla kırsal mahallelerin elek [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

14 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN