Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu Can Almaya Devam Ediyor

Haber-Yorum Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu Can Almaya Devam Ediyor
17 Kasım 2019 Pazar Saat 18:16 0

Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu can almaya devam ediyor. Şehirler arası ulaşım için elverişsiz olduğu iddiaları sık sık gündeme gelen yolda yaşanan ölümlü kazalara bir yenisi daha eklendi. Kızıltepe'de Gıda Toptancısı olarak çalışan Cüneyt Albayrak, Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu üzerinde seyir halindeyken geçirdiği kaza sonucu genç yaşta vefat etti.

Sık sık ölümlü kazalarla gündeme gelen Kızıltepe-Ceylanpınar karayolu üzerinde yaşanan kazalara bir yenisi daha eklendi, yaşanan kazada Kızıltepe'nin sevilen esnaflarından Cüneyt Albayrak, geçirdiği kazada 27 yaşında olay yerinde vefat etti.

Kızıltepe Tarihi İpekyolu ile Kızıltepe Ceylanpınar Karayolu üzerinde sık sık meydana gelen kazalarda vatandaşlar yaşamını yitirmeye devam ediyor. 

Kızıltepe'nin ortasından geçen tarihi İpekyolu'nun üzerinde adeta şehri orta yerinden ikiye ayıran ağır tonajlı araçların da güzergahı olan İpekyolu ve aynı yolun üzerinden geçmek zorunda olan ilçe halkı yayaların karıştığı kazalarda vatandaşlar yaşamını yitirirken, bir diğer sorunlu yollardan biri olan Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu'nun da üzerindeki araç yoğunluğu dikkate alınmadan yolun genişletilmesi çalışmaları her yıl bir başka bahara erteleniyor olmasından kaynaklı kazalarda maalesef ki can ve mal kaybı ara vermeden sürüyor.

Kızıltepe Halkının ve ilçede faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri temsilcilerinin yaşanan can kayıplarına dikkat çekmek üzere yaptıkları açıklamalar, topladıkları on binlerce imzaya karşın bir arpa boyu yol alınmayan her iki yol üzerindeki çalışmaların ne zaman projelendirilip, gerekli çalışmaların başlayacağı konusundaki merakları ise her gün biraz daha derinleşme devam ediyor.

Kızıltepe'de sempatik ve sevecen kişiliğiyle bilinen ilçenin sevilen esnaflarından gıda toptancısı Cüneyt Albayrak'ın Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu üzerinde Dikmen Mahallesi yakınlarında ticari aracıyla birlikte dar olan yoldan çıkarak, mısır tarlasında son bulan yaşamının üzerinden seslerini bir kez daha yetkililere duyurulmasını isteyen ilçe halkı, gerek tarihi İpek Yolu gerekse de Kızıltepe Ceylanpınar Karayolu'yla ilgili gerekli çalışma ne zaman yapılacak, bu yollarla ilgili hazırlanmış bir proje var mı, varsa söz konusu proje ne zaman hayata geçecek, her iki yolda her yıl onlarca vatandaşımız yaşamını yitiriyor, Kızıltepe Çevre Yolu Projesi ile Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu'nun yol kalitesi ve karayolları standardına getirilmesi için gerekli çalışmaların başlatılması için daha kaç vatandaşımızın, kaç canımızı yitirmemiz gerekiyor? şeklindeki sorularına siyasilerden cevap bekleniyor!...YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Minik Emir, ilik nakli bekliyor

Kızıltepe ilçesinde bağışıklık sisteminin çökmesin [...]

1 gün önce...

Evinde ölü bulundu

Kızıltepe'de cumhuriyet mahallesinde ikamet eden M [...]

1 gün önce...

iki aile arasında taşlı sopalı kavga: 5 yaralı

Kızıltepe ilçesinde akraba iki aile arasında arazi [...]

14 saat önce...

Silahla oynayan çocuk hayatını kaybetti

Mazıdağı ilçesinde bir çocuk, oynadığı silahın pat [...]

14 saat önce...

Valisi Demirtaş, Mazıdağı ile Derik'te incelemelerde bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili [...]

20 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN