Kızıltepe Fen Lisesi yeni binasının yapımında sona yaklaşıldı

Kızıltepe Fen Lisesi yeni binasının yapımında sona yaklaşıldı
18 Eylül 2020 Cuma Saat 11:27 0

Kızıltepe'de yapımı devam eden Fen Lisesi, Öğrenci Pansiyonu ve Spor Salonu yerleşkesinin yıl sonuna kadar tamamlanıp, milli eğitim müdürlüğünün emrine teslim edileceği öğrenildi.

Kızıltepe'nin Akziyaret Mahallesi'nde yapım çalışmaları devam eden Fen Lisesi inşaatı yapım çalışmalarında sona yaklaşıldığı öğrenildi.

Devletin eğitim yatırımları programı kapsamında ilçeye yaptırılan Kızıltepe Fen Lisesi'nin yeni binasının 2020-2021 Eğitim - Öğretim döneminin ikinci yarısına kadar hazır hale getirileceği kaydedildi.

Geçtiğimiz yıl eğitim kadrosu ve eğitimdeki başarısıyla adından söz ettiren Kızıltepe Fen Lisesi'nin yeni binası ihtişamı ve modern görünümüyle dikkat çekiyor. Akziyaret Mahallesi, Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan Fen Lisesi yerleşkesinde; 16 derslikli okul binasının yanı sıra 200 yataklı modern yurt binası ile spor faaliyetlerinin gerçekleştirileceği spor salonun da olduğu üç bina yer alıyor.

Kızıltepe Fen Lisesi'nin adına ve başarılarına yakışır bir okul binası yapıldığını kaydeden yüklenici firma yetkilileri, binanın kaba inşaatının tamamlanma aşamasında olduğunu, hedeflerinin yıl sonuna kadar inşa çalışmalarını aralık ayında tamamlayarak yıl sonuna kadar okulu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün emrine teslim etmeyi planladıklarını ifade etiler. Kızıltepe Fen Lisesi'nin bu yılki eğitim - öğretim sezonun ikinci yarısında eğitim faaliyetlerinin hizmetinde olacağı öğrenildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe’de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı

Mardin’in Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet [...]

1 gün önce...

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

21 saat önce...

Mardin’de Terör Operasyonu: 6 gözaltı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 2015-2016 yılları ara [...]

1 gün önce...

2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak tesiste üretim başladı

Savur ilçesinde faaliyete giren konfeksiyon fabrik [...]

1 gün önce...

Şehrin en işlek caddesinde sigara içmek yasaklandı

Elazığ'da yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsam [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN