Kızıltepe Kaymakamı Dost Meclisinde

Kızıltepe Kaymakamı Dost Meclisinde
07 Nisan 2011 Perşembe Saat 01:18 1

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği-MÜSİAD-Mardin Şubesinin olağan Dost Meclisi toplantısı Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık’ın da katılımı ile Kızıltepe’de MÜSİAD Üyesi Av. Abdulaziz Kurtay’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

MÜSİAD’ın geleneksel Dost Meclisi toplantısı sabah kahvaltısı şeklinde Av.Abdulaziz Kurtay’ın Kızıltepe’deki çalışma ofisinde MÜSİAD Üyeleri ve Kızıltepe Kaymakamının katılımı ile yapıldı.

Sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra kısa bir açılış konuşması yapan MÜSİAD Şube Başkanı Kazım Aksoy üyeleri tek tek tanıttı ve MÜSİAD’ın bölgede yaptığı icraatları anlattı. Ayrıca ülkemizde, bölgemizde yapılacak siyasi çalışmaların ve seçimlerin daha huzurlu bir ortamda geçmesi temennisinde bulundu.

Toplantının devam eden bölümünde de söz alan Kaymakam Erkaya Yırık bölgenin sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlarını dile getirdi, çözüm önerilerini anlattı.

           BÖLGE HUZURA KAVUŞTUKÇA EKONOMİK SORUNLAR DA AZALACAKTIR
Bölgenin sürekli iç ve dış güçler tarafından karıştırılmak istendiğini belirten Kaymakam Yırık sözlerine devamla, “birileri ısrarla bölgede huzursuzluğu körüklemektedir, bölgede barışı engellemeye çalışmaktadır. Ama halkın ve yetkililerin sağduyusu neticesinde bu sorunlar aşılacaktır. Bence ekonomik sorunların da nedeni budur. Bölge huzur buldukça ekonomik sorunlar da azalacaktır.  Bu ülke doğusuyla batısıyla hepimizindir, biz hiçbir zaman bölge ayırımı yapmadık. Bölgede farklı kültür ve inançların var olması asla hizmetlerimizi engellemeyecektir. Yeter ki biz sağduyu ve hoşgörüyü elden bırakmayalım” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Kaymakam Erkaya Yırık, bu tür toplantıların yapıldığından dolayı mutlu olduğunu, MÜSİAD üyeleri arasından bulunduğundan ötürü de gurur duyduğunu ifade etti

Toplantı yapılan kahvaltı, karşılıklı soru ve cevaplar ve çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.
YORUMLAR :::

  1. şaban yaa
    09 Nisan 2011 Cumartesi Saat 22:17 CEVAPLA
    hani kazım aksoy tüm bu faaliyetleri m vekilliği için yapıyordu ne oldu utandınız mı ? herkesi kendi gibi menfaatperest bilenler utanmıştır canım

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vali Demirtaş; ‘’Çevre Yolunun Yapımına Başlıyoruz’’

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mah [...]

1 gün önce...

Derik’te Öğretmenler Günü Kutlandı

Derik İlçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı [...]

1 gün önce...

Tonlarca inşaat demiri ışıkta bekleyen aracın üstüne düştü

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde seyir halindeki kamy [...]

1 gün önce...

Baba mesleğini yaşatmaya çalışıyor

Mardin'de son 2 semer ustasından biri olan Aydın İ [...]

1 gün önce...

Mardin'de Metamfetamin Ele Geçirildi!

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN