Kızıltepe Meydanında 'Kudüs Bizimdir' Kıyamı

Kızıltepe Meydanında 'Kudüs Bizimdir' Kıyamı
08 Aralık 2017 Cuma Saat 16:53 0

Kızıltepe'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Kudüs için bir araya gelerek, sömürgeci ABD ve işgalci Siyonistleri lanetledi.

Kızıltepe Yeni Cami'de kılınan cuma namazının ardından Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar, ABD’nin Kudüs’e yönelik atmış olduğu adıma sert tepki gösterdi.

Halkın yoğun katılım sağladığı kitlesel eylemde basın açıklamasını okuyan Mustazaflar Cemiyeti Kızıltepe Şube Başkan Yardımcısı Burhan Aydın, Kudüs'ün sadece Müslümanların değil, tüm insanlığın meselesi olduğuna dikkat çekti.
"Kudüs: Siyonistlerin kendi zulümlerinde boğulacakları günü beklediği bir şehir"

Aydın, “Kudüs, işgal, zulüm ve katliamların yanında, direnişin ve mücadelenin hiç bitmediği bir şehirdir. Aynı zamanda, Siyonistlerin kendi zulümlerinde boğulacakları günü beklediği bir şehirdir. Kudüs ilk kıblemiz, Kudüs Peygamberler şehri, Kudüs, Mekke’nin, Medine’nin, Kurtuba’nın, Kahire’nin, Arakan’ın, İstanbul’un kardeşi, Kudüs meselesi sadece Müslümanların meselesi değil, tüm insanlığın meselesidir.” dedi.

“Eşkıya ordusuna karşı dik durmak Müslümanlar için namus meselesidir”
Müslümanların İlk kıblesinin bulunduğu Filistin’in 1948 yılından beri yüzlerce yıllık ‘Büyük İsrail Projesi’ çerçevesinde adım, adım işgal altına alındığını hatırlatan Aydın, sözlerine şöyle devam etti:
“İslam’ın ilk kıblesinde dahi Ezan-ı Muhammedi’nin yasaklanması, son olarak da Kudüs’ün işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslâm âlemine hatırlatıyoruz. Âlem-i İslam’ı reel politik kaygılardan arınarak, Amerika’dan, İsrail’den değil Allah’tan korkmaya ve O’na (cc) teslim olmaya çağırıyoruz. Artık ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin’in özgürlüğüne kavuşması aynı çizgiye gelmiştir.”

“Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadelemiz devam edecektir”
Tüm Müslümanların Kudüs davasına destek vermeleri gerektiğini, maddi ve manevi imkânlarını seferber etmeleri mecburiyetinde olduklarını belirten Aydın, “Ümmetin onuru ayaklar altına alınırken, gayret ve hamiyet sahibi hiçbir mü'minin bu trajediye sessiz kalması düşünülemez. Müslüman kardeşlerimiz Mescid-i Aksa için direnmektedir. Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu buradan haykırıyoruz. Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadelemiz devam edecektir. Mücadele konusunda sonuna kadar kararlı olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz. Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken; bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak Siyonizm'in bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır.” dedi.

“Gün, ümmet ve ümmetin birliği, dirliği için ortak hareket etme günüdür”
Aydın, son olarak şunları söyledi: “Kudüs konusunda tüm Müslüman âlemi başta olmak üzere temel hak ve özgürlükler konusunda dünya kamuoyunun birleşerek yaşanan insanlık dramına karşı durmaya davet ediyoruz. Çünkü Kudüs sadece Müslümanların sorunu değildir. Kudüs konusunda toplumun tüm kesimleri, bütün sivil toplum kuruluşları başta insan ve insanlık onuru için bir araya gelmeli ve güzel işler yaparak üzerlerindeki toprağı silkelemeleri gerektiğini ifade ediyoruz. Amerika, Siyonist İsrail ve onların kuklalarının Ümmete yönelik girişimlerini birlikte hareket ederek boşa çıkaracağız. Amerika ve işbirlikçisi Siyonist İsrail’in ümmetimizi bölmeye ve yok etmeye çalıştıkları gün gibi ortadadır. Ümmet olarak bu oyunlara gelmeyeceğiz. Hak, batıla karşı mutlaka galip gelecektir. Gün, ayrı-gayrı davranma günü değildir. Gün, ümmet ve ümmetin birliği/dirliği için ortak hareket etme günüdür.”

Basın açıklaması Hikmet-Der Başkanı Molla Ali Özgüç’ün okuduğu duayla sona erdi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doktorun gözünden Kovid-19 ile mücadelede

Mardin Devlet Hastanesi uzman doktorlarından Gamze [...]

1 gün önce...

Başkan'dan Tıp Kazanan Öğrencilere Altın Ödülü

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) yerleşti [...]

1 gün önce...

Karantinadan kaçana hapis cezası geliyor

Artan vaka sayıları yeni toplumsal önlemleri günde [...]

1 gün önce...

Elektriğe ve doğalgaza 1 yılda yüzde kaç zam geldi

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan ver [...]

1 gün önce...

Üniversiteden Online Ortamda Dil, Düşünce ve Din Kongresi

Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Büyükşehir Bel [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN