Kızıltepe YİBO'ya Müdür Denetimi

Kızıltepe İlçesinde; ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı İlçede bulunan (YİBO)Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’na ani bir ziyaret gerçekleştirdi.

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde; ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı İlçede bulunan  (YİBO)Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’na ani bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı, İlçedeki yatılı bölge ilköğretim okuluna öğle yemeği saatlerinde ani bir ziyaret gerçekleştirerek okuldaki işleyişi inceledi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Karaboğa ile Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü M.Hadi Gökdemir ile birlikte okula giden İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı, öğle yemeği saatinde öğrencilerle birlikte yemek yiyerek sohbet etti. YİBO Müdürü Mahmut Alkan ile Müdürü yardımcıları Harun Çakır ve Ahmet Özmen tarafından okul kapısında karşılanan Bahçıvancı, beraberindekilerle birlikte yemekhane bölümüne geçti. Öğrencilerle birlikte sıraya girip, onlarla birlikte yemek yiyip, sohbet eden Bahçıvancı, öğrencilerden hergün çıkan yemeklerden memnun olup olmadığını sordu. Çıkan yemeklerden doyup doymadıklarını öğrencilere soran Bahçıvancı, Öğrencilerle sohbeti sırasında; banyo ve yatak çarşaflarıyla ilgili de sorular sorduğu öğrenildi.

Okula yaptığı ziyareti rutin bir denetim olarak tanımlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı, ailelerinden uzak bir şekilde yatılı olarak eğitimlerini sürdüren öğrencilere Ana Baba şefkatinden mahrum bırakmamak için bu tür ziyaretleri sık sık tekrarladıklarını söyledi.

Bahçıvancı: “Gerek ben gerekse de şube müdürlerim sık aralıklarla bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretleri yaparken öğrencilerimizde önemsendikleri hissi oluştuğu için derslerine daha sıkı eğilebiliyorlar. Bir diğer taraftan ise öğrencilerimizin yatılı olarak kaldığı ortamda, yemeklerinden tutun da, banyolarına, yatak çarşaflarına ve aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyaçları yerinde gözlemleme imkânını elde edebiliyoruz.” dedi.

303 öğrencisi bulunan okulda özellikle Kız öğrencilerle ilgilenip, sorunlarını dinleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı, kız öğrencilerden sabah kahvaltısını açık büfe şeklindeki çeşitlerle yaptıklarını öğrendikten sonra Tas kebabı, Pilav, Yoğurt ve 3 adet Baklava diliminden oluşan öğle yemeği mönüsünü öğrencilerle birlikte yedi.

Kadir Üründü

YORUMLAR

 • İBRAHİM BEY YAPTIĞINIZ ÇALIŞMALARIN 10'DA BİRİNİ BİLE İL MİLLİ EĞİTİM YAPSAYDI ŞİMDİ ÇOKTAN TRÜKİYE SIRALAMMIZ DEĞİŞMİŞTİ.
  BAZI ARKADAŞLAR SİZLERİ ELEŞTRİYOR AMA UNUTMAYIN Kİ MEYVE VEREN AĞAÇ HER ZAMAN TAŞLANIR

  denetimlerin olması hem güzel hem de kaçılınmazdır.
  ancak bu denetimlerin basının önünde yapılması hoş kaçmaz. Onun için denetimlerinizi hem sıklaştırmanızı hem de basının önünde yapmamnızı tavsiye ediyorum.
  Yaptığınız güzel hizmetler için de teşekkürler...

  Ani ise nasıl olur basının haberi oluyo

Yorum Ekle