Kızıltepe'de 6 bin öğrenciye giyim yardımı

Kızıltepe'de 6 bin öğrenciye giyim yardımı
15 Ocak 2020 Çarşamba Saat 09:29 0

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı koordinasyonunda ilçe’de ki okullarda eğitim-öğretim gören 6 bin öğrenciye kışlık giyim eşyası, ayakkabı ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediyesinin sosyal sorumluluk projelerini kapsamında Kaymakam/Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam´ın talimatlarıyla ilçede eğitim-öğretim gören ihtiyaç sahibi okul öğrencilerine İş adamların Orhan İlhan ile Nihat İlhan’ın da katkılarıyla ilçede eğitim gören 6 bin öğrenciye kışlık kıyafet, bot ve kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı.

6 bin öğrenciye yapılacak giyim ve kırtasiye yardımının ilk dağıtımı Kaymakam/Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam ve işadamlarının katılımı ile Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan İpekyolu okulunda yapıldı. Katılımcılar öğrencilere giyecek ve kırtasiye malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttılar.

Düzenlenen sosyal sorumluluk projesiyle ilgili bir açıklama yapan Çam, hayırsever vatandaşların da katkısıyla minik öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için bir çalışma başlattıklarını belirterek, “ Yavrularımızın ihtiyaçlarını karşılamak için hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle öğrencilerimize çeşitli giyim malzemesi dağıttık. İlçemizde nüfusumuzun fazla olması, hanelerdeki çocuk sayısının fazla olması ve genel olarak hanelerin ekonomik gelirlerinin düşük seviyede olması özellikle çocuklarımızın kendi akranları arasında kendilerini olumsuz noktada hissetmemeleri bağlamında gerek belediye ve Kaymakamlığımız olarak firma ve hayırsever vatandaşlarımızdan da destek alarak çocuklarımızın bu ihtiyaçlarını giderebilme gayreti içerisindeyiz. Şuana kadar 6 bin öğrencimize giyim malzemesi ve ayakkabı gibi kışlık kıyafet ihtiyaçları hususlarında yardımcı olduk.”

Yapılan yardımlara katkı sunan öğrencilerin sevincine ortak olan hayırseverlere özellikle teşekkür eden Çam, “ Hayırsever vatandaşlarımıza, elini taşın altına koyan iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu çocuklarımızın mutluluğuna ortak olmak, onların yüzünde bir gülümsemeye sebebiyet vermek bizim için çok ama çok değerli. Bu çocukların geleceği bu ülkenin geleceği demek. İlçemizde 75 bin öğrencimiz var bizim hedefimiz bu öğrencilere en iyi hizmetleri vermek. Bunun için çeşitli çalıştaylar düzenliyoruz. Çalışmalarımız sürecek.” İfadelerine yer verdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Okul bodrumunu üretim merkezine çevirdiler

Derik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü ö [...]

1 gün önce...

10 günde teslim olan sayısı 11'e yükseldi

Mardin'de 2 terörist daha teslim oldu, son 10 günd [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Yetim ve Öksüzler Derneği Kuruldu

Kızıltepe'de yetim ve öksüzlerin ihtiyaç ve sorunl [...]

1 gün önce...

Hırsızlar duvarı delip DEDAŞ şubesine girdi

Kızıltepe'de hırsızlar bir binanın duvarını delip [...]

1 gün önce...

Zeki İpekşen, güven tazeledi

AK Parti Mardin Ömerli İlçe Başkanlığına Mehmet Ze [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN