Kızıltepe´de açılan Barış Derneği bölgede aktif rol alacak

Kızıltepe´de açılan Barış Derneği bölgede aktif rol alacak
01 Temmuz 2019 Pazartesi Saat 10:42 0

Kızıltepe ilçesinde Barış Derneği açıldı. Dernek Mardin ve bölgede yaşanılan husumetleri sonlandırmak için aktif rol alacağı kadar Dünya insanlığına da hitap edeceğini anlatan Barış Derneği Genel Başkanı Cemil Aydoğan, “İnşallah demokrat insanların desteğiyle ve barışı sevenlerin desteği ile coğrafyamızdaki bu kanı ortadan kaldıracağız.” dedi.

Kızıltepe ilçesinde kısa bir süre önce kurulan derneğin açılış töreni Kızıltepe Hububatçılar Derneği konferans salonunda gerçekleşti. Programa Mardin Vali Yardımcısı, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, HÜDA PAR İlçe Başkanı Abdullah Kavan, AK Parti İlçe Başkanı Aydın Yücedağ, Kızıltepe Gazeteciler Derneği Başkanı Faraç Çobanoğlu, din alimleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesi katıldı. Derneğin genel başkan yardımcısı Mehmet Şerif Öter, derneğin kurucu üyelerinin öz geçmişlerini okudu. Programda yapılan konuşmalarda Barış Derneği´nin bölgede olduğu kadar ülke içinde de barış adına aktif rol alacağı belirtildi. Katılımcılar bölgenin huzura ihtiyaç duyduğu bir dönemde derneğin açılmasından memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Barışı hakim kılacağız

Program sonunda gazetecilere konuşan Barış Aktivisti Cemil Aydoğan, “Açılışını yaptığımız bu Barış Derneği Mardin ve bölge için, Türkiye için, Ortadoğu ve evrensel insanlığa hitap edecek. Daha önce kendimce insanlık namına, insan hakları için barış mücadelemi verdi. İnşallah demokrat insanların desteğiyle ve barışı sevenlerin desteği ile coğrafyamızdaki bu kanı ortadan kaldıracağız. Bölgemizde barışı hakim kılacağız inşallah.” diye konuştu.

Huzura hepimizin ihtiyacı var

Derneğin genel başkan yardımcısı Mehmet Şerif Öter ise her kesimin desteğine ihtiyaç duyduklarını kaydetti Öter, “Bütün siyasi parti temsilcilerini, sivil toplum kuruluşu yetkilerini, dün alimlerini ve her kesimi davet ettik. Amacımız mahalleden tutun Türkiye ve yurtdışı da dahil sözümüzün geçtiği her yerde kardeşlik, barış ve birlik için bu yola çıktık. İnanıyorum ki bu yolda bize herkes destek verecek. Bu ticari bir iş değil. Barış hepimiz için lazımdır. Huzura hepimizin ihtiyacı var. Herkesin desteğini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversiteye Rektör Atandı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne Cumhurbaş [...]

1 gün önce...

STK'lardan Yeni Rektöre Hayırlı Olsun ziyareti

Mardin Artuklu Üniversitesine Prof.Dr.İbrahim Özco [...]

1 gün önce...

Eski Rektör, attığı twiti gelen tepkiler üzerine sildi

Görevi sona eren ve yeniden atanmayan Mardin Artuk [...]

1 gün önce...

Yeni Rektör Prof.Dr. İbrahim Özcoşar Kimdir?

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü, Tarih profesö [...]

1 gün önce...

"Etnik köken siyaseti yapıyorsunuz" diyerek partisinden istifa etti

Midyat ilçesinde HDP'den belediye meclis üyesi seç [...]

18 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7