Kızıltepe'de engelliler haftası etkinlikleri

Kızıltepe'de engelliler haftası etkinlikleri
16 Mayıs 2019 Perşembe Saat 09:14 0

Özel Yeni Yaşam Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen programda Halk Eğitim Merkezi Mobil kuaför ekipleri tarafından engelliler tıraş edilirken Ahbap Platformu Mardin İl Temsilciliği tarafından verilecek konserde söylenen şarkıları Halk Eğitim Merkezi İşaret Dili ekibi bu şarkıları işaret diline çevrildi.

Tıraş olan engelliler mutlu olduklarını belirtirken verilen konserde de doyasıya eğlendiler.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir Gümüş şunları söyledi:

“Engelliler haftasında bir güzellik olsun bir farkındalık yaratmak amacıyla Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Mobil berber ekibimiz var. Bu mobil berber ekibimiz dez avantajlı öğrencileri traş etmek amacıyla kurmuştuk. Şu ana kadar 4 bine yakın öğrencimizi tıraş ettik. Ama böyle önemli günlerde etkinliklerde farkındalık olsun diye bu tür etkinliklere gönderiyoruz. Bu günde engelliler haftası nedeniyle bu rehabilitasyon merkezindeki engellileri tıraş ederek onların yüzünü güldürmek istedik. Birde işaret dili ekibimizle geldik. Konser verilecek. Çocuklarımızı eğlendirmeye çalışırken aynı zamanda işaret dili ekibimizde bu şarkıları işaret diliyle anlatmaya çalışacak.” dedi.

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Kurs eğitmeni Serdar Ulutaş ise “10-16 mayıs engelliler haftası olmasından dolayı ve halk eğitim merkezinde açmış olduğum mobil kuaför sosyal sorumluluk projesini yerine getirmek için engelliler haftasında engelli kardeşlerimizin saçını kestik. Onların yüzündeki gülüşleri mutluluğu ve saçlarının güzel oluşu bizim hayata güzel bakmamıza sebep oluyor.” diye konuştu.

İşaret dili ile ilgili 20 tane öğrencilerini olduğunu bu öğrencilerle beraber engellilere belirli şarkılar seçtiklerini belirten Halk Eğitim Merkezi eğitmeni Gülbahar Oktar Kalkan da etkinlikte bu şarkıları işaret diline çevireceklerini söyledi.

Ahbap Platformu Mardin Başkanı Fatma Kılınç yaptığı açıklamada “bu gün engelliler haftası kapsamında Yeni Yaşam Rehabilitasyon Merkezinde engelli bireyler beraber bir konser düzenleyeceğiz. Amacımız engellileri sadece bu hafta içinde değil bütün günlerde anılması ve bilinmesi, onların eğitimine ve diğer konularda desteklemektir.”YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Nusaybin'de hasar tespit çalışmalarına başlandı

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'de Cumhuriyet Bayramı satranç turnuvası

Kızıltepe ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü [...]

1 gün önce...

Vergi uygulamalarında yeni dönem

E-Belge ve e-Defter zorunluluğu için öngörülen cir [...]

1 gün önce...

İmam Hatipliler, Mezunlarla Buluştu

Mardin Önder İmam Hatipliler Derneği, her yıl gel [...]

1 gün önce...

Ömerli'de ana güzergahta çalışmalar sürüyor

Ömerli Belediyesi ilçenin daha yaşanılır, daha mod [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar