Kızıltepe’de gazetecilerden kan bağışına destek

Kızıltepe’de gazetecilerden kan bağışına destek
31 Mayıs 2020 Pazar Saat 19:10 0

Kızıltepe'de görev yapan gazeteciler, Türk Kızılay tarafından başlatılan Kan Bağışı kampanyasına destek vermek amacıyla kan bağışında bulundu.

Corona virüs nedeniyle azalan bağışlardan kaynaklı kan stokları düşmesi üzerine Türk Kızılay’ı tarafından yapılan çağrıya her kesimden bağışçılar kampanyaya destek vermeye devam ediyor. Türk Kızılay Mardin şubesi Kan Alma Birimince yürütülen kan bağışı kampanyası çerçevesinde Kızılay sağlık ekipleri Kızıltepe Cumhuriyet Meydanında kurdukları kan bağışı noktasında faaliyetlerini yürütüyor. Türk Kızılay Mardin şube başkanı Mehmet Timürağaoğlu tarafından Kızıltepe’de için yapılan çağrı üzerine ilçede bir çok STK, Siyasi parti, kurum ve vatandaşların katıldığı kan bağışı kampanyasına Kızıltepe’de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcisi ile çalışanı da kampanyaya destek vermek amacıyla kan bağışında bulundu.

Kızıltepe Ekspres Haber sitesi ve Sabah Gazetesi Kızıltepe temsilcisi Mehmet Halit Solhan, Kızılay’ın kan stoklarının azaldığına dikkat çekerek kan vermenin öneminden bahsetti. Solhan, “ Korona virüs sebebiyle Kızılay’ın kan stoklarında ciddi azalmalar oldu. Biz de bir duyarlılık göstermek adına gazeteci arkadaşlarımızla kan bağışında bulunduk” dedi.

Mardin Time yöneticilerinden Mehmet Ali Demir ise “Türk Kızılay yönetiminin insan hayatı için önem taşıyan kan ihtiyacının karşılanmasına yönelik yaptığı çağrı üzerine biz de buraya gelerek kampanyaya destek verdik. Kan vermek hayat kurtardığı kadar kendi sağlığımız için de iyidir” şeklinde konuştu.

Kızıltepe Ekspres Haber sitesi ve Sabah Gazetesi Kızıltepe temsilcisi Mehmet Halit Solhan, Kan verme kampanyasına Mardin Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ataullah Öncü,  Mardin Life Yayın Gurubu Yazı İleri Müdürü A.Kadir Üründü, Yurt Haber Gazetesi Haber Müdürü İslam Akış ve Mardin Time yöneticilerinden Mehmet Ali Demir, İHA temsilcisi Selman Güneş katıldı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Mardin - Van arası artık üç saat daha yakın!

Mardin, Batman ve Siirt illerinin Van ile ulaşım m [...]

14 saat önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

6 saat önce...

Karayolunda Tuzaklanan Patlayıcı ele geçirildi

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN