Kızıltepe’de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı

Kızıltepe’de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı
21 Ekim 2020 Çarşamba Saat 19:07 1

Mardin’in Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, yeni eğitim öğretim yılında 7 yeni okulun eğitim öğretime başladığını belirtti.

Kentte görev yapan gazetecilerle bir araya gelen Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, öğretim öğretime ilişkin açıklamalarda bulundu. Pandemi nedeniyle eğitimin kademeli olarak başladığını kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan, 7 yeni okulun eğitim öğretime başladığını ve inşaatları devam eden okulların açılmasıyla da derslik açığının kapatılacağını söyledi.

Dünyayı sarsan pandemi nedeniyle ülke olarak zor bir süreç yaşadıklarını kaydeden Aslan, temennilerinin salgının bir an önce ortadan kalkarak eski normallerine dönmek olduğunu söyledi.

Aslan, “Pandemi, geçen yıldan beri eğitimi ciddi bir şekilde aksatmış durumda. Biz bu sıkıntıları yaşıyoruz, ama inşallah bu süreci de atlatacağız. Duamız ve temennimiz bu yönde.” diye konuştu.

Kızıltepe’nin eğitim-öğretim verilerini de paylaşan Aslan, “İlçemizde 275 okulda 73 bin 899 öğrencimiz örgün eğitim görüyorlar. Derslik başına düşen öğrenci sayımız 37. 06’dır. 2020-2021 eğitim öğretim yılında 7 tane okulumuz hizmete açıldı, bazıları da açılacak inşallah.” dedi.

Pandemi nedeniyle okullara hijyen paketleri dağıttıklarını kaydeden Aslan, “Şu ana kadar okullarımıza 215 bin 210 tane maske, 2 bin 967 tane dezenfektan, 454 sabun, 1512 yüzey temizleyici, 454 yüzey dezenfektanı, 4 bin 200 eldiven ve 535 tane peçete paketler halinde dağıttık. İnşallah bundan sonrada okulların ihtiyacına göre temizlik ve hijyen paketlerini dağıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

Programın sonunda eğitimci Mehmet Ali Demir tarafından hazırlanan ve okullarda ders kitabı olarak okutulacak “Şehrimiz Mardin” kitabı İlçe Milli Eğitim Müdür Aslan’a takdim edildi.YORUMLAR :::

  1. Yusuf gibi
    21 Ekim 2020 Çarşamba Saat 22:54 CEVAPLA
    Dağıtılan saydığınız temizlik maddeleri öğretmenlere olsa gerek.çūnkū öğretmenlerin çoğu temizlik maddeleri olarak dezenfektan,kolonya ve ıslak mendilleri öğrencilerden getirmelerini istiyor.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bölünmez Çankırı, Kadınların Sevincine Ortak Oldu

Dünyaca ünlü şef Ebru Baybara Demir tarafından, Ma [...]

1 gün önce...

Kesintisiz Enerji için muhtar ve çiftçilerle görüştüler

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Mardin İl Müdürü Hali [...]

1 gün önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

1 gün önce...

Belediye, Yaşlıları Evlerinde de Yalnız Bırakmıyor

Derik Belediyesi tarafından yalnız ve bakıma muhta [...]

22 saat önce...

Mardin Fosfatspor Umut Dağıttı

Mardin Fosfatspor, Afyon kampında karşılaştığı İst [...]

21 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar