Kızıltepe'de Muhtar Ofisleri Hizmete Hazır

Kızıltepe'de 16 merkez ve 160 kırsal mahallesine hizmet verecek ‘Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ hizmet vermeye başladı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman: “Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermek adına yapımına başladığımız Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ni tamamladık" dedi


Mardin Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde ki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşların memnuniyetini önceleyen çalışmalarıyla tam not alan belediye, Kızıltepe merkezde görev yapan 16 mahalle muhtarını bir araya getirerek modern ‘Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ hayata geçirdi. 16 mahalle muhtarının ayrı ayrı ofisinin bulunduğu merkezde, kırsal mahallede ki muhtarlara hizmet vermek için ayrı bir birim kurulmuş. Kırsal mahalleler ile birlikte yaklaşık 500 bin vatandaşa hizmet verecek ofiste günlük olarak bin vatandaşın resmi işlemi gerçekleştiriliyor.

İlçenin tüm noktalarından bir toplu taşıma aracı ile ulaşımı sağlanan merkez sayesinde, vatandaşlar fazladan yol masrafından kurtulmuş oluyor. Muhtarlar, resmi işlemlerini yapamayacak vatandaşları resmi kurumlara götürerek işlemlerin tamamlanmasını sağlıyor.

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermek adına yapımına başladığımız Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ni tamamladık” dedi. Yaman, “Muhtarlarımız daha modern ortamda vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermeye başladı” diye konuştu.

Daha kaliteli bir hizmet

Yaman, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve hükümetimiz tarafından görev bize tevdi edildiği günden itibaren trafik, asfalt, alt yapı, çocuk oyun parkları, yeşil alan ve kültürel etkinlikler gibi birçok sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalarımıza hızlıca başladık. Bir yılı aşkın süredir çok şükür şuana kadar da planladıklarımızın üzerinde bir performansla projelerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.

Bütün muhtarları bir araya topladıklarını ifade eden Yaman, “Muhtarlardan gelen talep ve vatandaşlara daha iyi bir hizmet verilmesi adına, Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi çalışmalarına başladık ve kısa sürede ofisimiz tamamlandık. İçerisinde ilçe merkezinde ki 16 mahalle muhtarlığı ile 160 kırsal mahalle muhtarları için de ofislerimiz mevcut. İçerisinde ki mekânlarla birlikte tam bir sosyal yaşam alanı” diye konuştu.

“Bütün resmi işlemler kısa sürede bitiyor”

Vatandaşın işlemlerini kısa sürede bitirdiğine işaret eden Yaman, şunları söyledi:

“İlçede ve kırsal mahallelerde ki vatandaşlarımız bir toplu taşıma aracıyla ofisimize gelebilecek. Resmi dairelerin hepsine yakın mesafede olan ofis, vatandaşların hem işin kolaylaştırdı hem de işlemlerini daha kısa sürede bitirebilmesine olanak sağladı. Okuma yazması olmayan ya da resmi daireleri yerini bilmeyen vatandaşlarımıza muhtarlarımız yardımcı olacak. Bu sayede vatandaşlarımızın resmi işlemlerini daha rahat ve daha kaliteli hizmet sunacağız. Bu durumdan vatandaşlarımız ve muhtarlarımız memnun”

Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran, vatandaşa daha kaliteli hizmet vereceklerinden dolayı Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kızıltepe Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle