Kızıltepe’de Nüfus Müdürlüğü’nden gezici kayıt terminali

Kızıltepe’de Nüfus Müdürlüğü’nden gezici kayıt terminali
23 Mayıs 2019 Perşembe Saat 12:16 0

Kızıltepe İlçesinde Nüfus Müdürlüğü engelli ve yaşlı vatandaşların evlerine giderek adreslerinden gezici kayıt terminali kimlik kartı başvuruları almaya başladı.

Kızıltepe’de İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından yaşlı ve engelli olan ve bunu sağlık raporu ile belgelendiren vatandaşların evlerine giderek adreslerinde gezici kayıt terminali kimlik kartı başvurularını almaya başladı. TÜİK verilerine göre 2018 yılında nüfusu 252 bin 656 olan Kızıltepe ilçesine hizmet veren nüfus müdürlüğünde iki memur iki tane gezici terminalle hizmet verecek.

Evde sağlık hizmetlerini hatırlatan Nüfus Müdürü Abdurrahman Abdüssametoğlu, gezici kayıt terminalinin yürüyemeyecek durumda olan vatandaşlar çok büyük ölçüde yardımcı olacağını anlattı. Abdüssametoğlu, “Türkiye genelinde 2017’de uygulamaya konulan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvuruları için vatandaşların ilçe nüfus müdürlüklerine şahsen müracaat yapmaları zorunluluğu bulunuyor.15 yaş ve üzeri olan kişilerin biyometrik veri ve imzalarının alınmasını gerekli kılan uygulamada, nüfus müdürlüklerine gelemeyecek durumda olan yaşlı ve engelli vatandaşlarımız bu durumlarını sağlık raporu ile belgelendirdikten sonra kimlik kartı başvuruları, Gezici Kayıt Terminali ile alınacaktır. Bu uygulama ile Kızıltepe ilçemizdeki engellilerimizin önündeki bir engeli daha kaldırmış olduk.” dedi.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Firar eden zanlı Mardin'de yakalandı

Hatay'da cezaevine sevk edilirken firar eden zanlı [...]

1 gün önce...

Yerli arabayı Ferrari'nin tasarımcısı tasarladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önümüzdeki günler [...]

1 gün önce...

“Dezavantajlı vatandaşlarımızın yanındayız”

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, sosyal [...]

1 gün önce...

Memur-Sen: Mazlumların sesi, çığlığı olacağız

Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, 10 Aral [...]

1 gün önce...

Mısır zindanlarındaki Mazlumlara mektup gönderdiler

​Mardin'de üniversiteli öğrenciler tarafından “Dün [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN