Kızıltepe’de Öğretmenler Günü Kutlandı

Kızıltepe'de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bu yıl maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde düzenlenen çelenk sunma töreniyle kutlandı.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği”ni kabul etmesi nedeniyle her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Kızıltepe’de de kutlandı.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Kaymakamlık tören alanında çelenk sunma töreni düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan tarafından Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşu akabindeİstiklal Marşımız okundu.

Pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen törene Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, Şube Müdürleri ile okul müdürleri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

Tören bitiminde Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan ve göreve yeni başlayan öğretmenleri 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle makamında ağırladı.

 Kızıltepe Kaymakam/Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam; ’’Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kızıltepe İlçemizde de Öğretmenler Günü’nü kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Bizlere evrensel doğruları öğreten, aidiyetimizi güçlendiren, bilginin erişilmesinde ve kullanılmasında rehberlik eden öğretmenlerimize sadece bugün değil her zaman devlet ve millet olarak müteşekkiriz. Ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve daha müreffeh hale gelerek çağdaş ülkeler arasında hak ettiği yerini alması, ancak ve sadece sizlerin fedakârca bilgi üretmeniz ve çocuklarımıza, gençlerimize aktarmanızla mümkün olabilecektir.

 Dolayısıyla, sizler dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundasınız. 

 Bu duygularla sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden siz Değerli Öğretmenlerimin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Görevi başında şehit olan Öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum’’dedi.

 

Ardından günün anlam ve önemine ilişkin açıklamada bulunan Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan; Sevgili Meslektaşlarım;

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü gerektiren, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. En öncelikli hedefimiz, doğru bilgiye ulaşabilen, yorum yapabilen, kendini özgürce ifade edebilen, ülkesi ve bütün insanlık için çalışan bireyler yetiştirmek olmalıdır.

Öğretmenlik, fedakârlık ve emek ister. Kendinden, özünden vermeyi gerektirir. Öğretmenlik mesleğini gönülden sevmeyen, kendini çocuklara ve insanlığa adamayan hiçbir kimse gerçek manada küçük kalplere dokunmanın tadına varamayacaktır. Bu anlamlı fedakârlık, yapılan işin kutsallığına olan inançtan gelmekte, öğretmenlerin çocuklara olan sevgisi, sabrı, hoşgörüsü, bu inançtan beslenmektedir.

Sizlere emanet edilen yavrularımızı, milli, manevi, kültürel değerlerimiz doğrultusunda, memleketini ve milletini seven, çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, haktan, doğrudan yana, bize, bizim olana yabancılaşmayan, maziden aldığı güçle atinin ışığını özleyen birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu sizlerin olacaktır. Size inanıyoruz. Bu yolda size inancımız tam. Değerli Meslektaşlarım, 24 Kasım Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun”dedi.


 

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle