Kızıltepe’de sokak tiyatrosu gösterisi

Kızıltepe’de sokak tiyatrosu gösterisi
03 Kasım 2019 Pazar Saat 14:48 0

Kızıltepe'de Dramatik Sanatlar Eğitim ve Araştırma Derneği(DRASED) tarafından 8.Uluslararası Mardin Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali kapsamında Cumhuriyet meydnında gösteri gerçekleştirildi.

Dramatik Sanatlar Eğitim ve Araştırma Derneği(DRASED) tarafından düzenlenen,Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı/nın desteği, İstanbul İtalyan Kültür Merkezi, Wallonie-Bruxelles Federation,Wallonie-Bruxelles international,Cie Felicette Chazerend, Charleroi Danse ve festivale katılan grupların çabalarıyla ve festivalin gerçekleştiği merkezlerde İlçe Kaymakamlıkları, ilçe belediyeleri, Milli Eğitim Müdürlükleri ve Mardin Barosu, Lider Kadın Derneği, Fiyat Umur Teknik, Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği ve diğer ilgili kurum ve kuruluşların katkı ve işbirlikleriyle; 01- 08 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 8.Uluslararası Mardin Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali başladı.

Festivalin ikinci gününde Mardin AKM ve Kızıltepe ilçelerinde devam eden etkinlikler kapsamında Kızıltepe ilçe merkezi Cumhuriyet Meydanında bir Açıkhava gösterisi düzenlendi. İtalya’dan gelen sanatçı Luigi Ciotta’nın her yaşa hitap eden “Her Şey Bavulda” adlı gösterisi izleyenlerin büyük ilgi ve beğenisini topladı. Sanatçı Ciotta’nun gösterideki Performansı alanı dolduran 7’den 70’e tüm izleyenlerden büyük alkış toplayıp ilgi gördü.

İtalya’dan, Belçika’dan, İngiltere’den, İstanbul’dan, Tarsus ve Burhaniye, Taylıeli Köyü’nden gelen ekipler birbirinden nitelikli atölye programları ve performanslarıyla Artuklu, Kızıltepe, Savur ve Midyat’ta olmak üzere toplam 7 performans gerçekleştirecekler.

Festival süresince Mardin’de yaşayan engelli, engelsiz, mülteci, cezaevinde yaşayan tüm çocuk ve gençler,Mardinli tiyatro severler;profesyonel tiyatro grupları tarafından sergilenecek olan nitelikli tiyatro oyunlarını izleyebilecek. Mardin ve ilçelerinde gençlerle birlikte yapılacak atölye çalışmaları sonucunda ortaya çıkan performanslar yine Mardin’de yaşayan çocuk ve gençlere sergileneceği belirtirdi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Ovası'nda ikinci ürün mısır ekilmez ise neler olur?

Kızıltepe Hububatçılar Derneği Başkanı Mehmet Şeri [...]

1 gün önce...

Amelelikten otel sahipliğine ulaşan başarı hikayesi

Mardin'in susuz, elektriksiz, okulsuz bir mezrası [...]

4 saat önce...

DEDAŞ Hakkında hakkında suç duyurusunda bulundu

Nusaybin ilçesinde, "Kaçak elektrik" kullandığı ge [...]

3 saat önce...

Büro Memur Sen, Srebrenitsa Soykırımı'nı Unutmadı!

Büro Memur Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Sreb [...]

1 gün önce...

Coronayla ilgili doğru bilinen 6 yanlış

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Duran Tok [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN