Kızıltepe’de Yetim ve Öksüzler Derneği Kuruldu

Kızıltepe’de Yetim ve Öksüzler Derneği Kuruldu
25 Şubat 2020 Salı Saat 11:56 0

Kızıltepe'de yetim ve öksüzlerin ihtiyaç ve sorunlarını çözmede yardımcı olmak amacıyla Yetim ve Öksüzler Derneği kuruldu.

Kızıltepe’de kuruluşu gerçekleştirilen ve başkanlığını Sadettin Kandemir’in yapacağı Yetim ve Öksüzler Derneği düzenlenen tanıtım proğramı ile faaliyetlerine başladı. Lidin Hikmet Kebap salonunda düzenlenen Mardin ve Kızıltepe’de faaliyet yürüten bazı Sivil Toplum temsilcilerinin de katıldığı proğramda okunan mevlidin ardından katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.

Kuruluşu gerçekleştirilen Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği başkanı Sadettin Kandemir, amaçlarının mağdur,  öksüz ve yetim çocuklara sosyal manevi ve her türlü yardımda bulunmak ve yanında olmak olduğunu belirterek Sivil toplum alanında Büyük bir zenginliğe sahip olan sivil toplum başkanlarından destek talebinde bulundu. Kandemir, Amaçlarının din, dil, ırk ve siyaset farkı gözetmeksizin mağdur öksüz ve yetim çocuklara sosyal manevi ve her türlü yardımda bulunmak ve yanlarında olmak olduğunu ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfıyla organizeli çalışarak tespit edilen yetim ve mağdurların listerine göre çalışacaklarını sivil toplum ve basının desteğinı istediklerini dile getirdi.

Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği etkinliğine katılan STK temsilcileri’de böyle kutsal bir görevi yerine getirecek olan oluşama maddi-manevi destek olacaklarını açıkladılar.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Unutulmaz bir aşk hikayesi Hasen'e Mala Musa û Hedikê

Kızıltepe’ye bağlı Uzunkaya Köyü vardır. Eski ismi [...]

2 saat önce...

Trafik kazası: 3 yaralı

İki aracın çarpışması sonucu yaşanan kazada yarala [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar