Kızıltepe'den Elazığ'a battaniye yardımı

Kızıltepe'den Elazığ'a battaniye yardımı
26 Ocak 2020 Pazar Saat 14:54 0

Elazığ depreminin ardından bölgeye yardım götürmek için adeta seferberlik başlatıldı. Midyat'tan Artuklu'ya, Nusaybin'den Kızıltepe'ye bütün ilçelerimizde yardım malzemeleri Elazığ’a doğru yola çıktı.

Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Türkiye nefesini tutmuş acı olaydan saatler sonra gelecek mucize haberlerini bekliyor.

Bir yandan da Elazığ'ın acılarını sarmak isteyen şahıs, kurum ve kuruluşlar yardım hazırlıkları yapıyor. Yardımlar bütün kentlerde belediyeler tarafından organize ediliyor.

Soğuk kış günlerinde sokakta kalan vatandaşlar için giyecek ve yiyecek malzemeleri kısa sürede organize edilen yardım kampanyaları ile toplanıyor.

Kızıltepe'de kurulu bulunan Yoksullarla Yardımlaşma Derneği tedarik ettiği 400 battaniye ve 20 yatağı bölgeye gönderilmek üzere toplama merkezine ulaştırdı.

DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

Dernek Başkanı Davut Aksel yaptığı açıklamada, "Depremzedelerin acılarını paylaşabilmek ve soğukta verdikleri mücadeleyi dindirebilmek amacıyla Yoksullarla Yardımlaşma Derneği olarak daha önce tedarik ettiğimiz battaniye ve yatakları deprem bölgesine sevk ettik. Vatandaşlarımızla her toplumsal olayda olduğu gibi birlik ve beraberliğin dayanışması göstergesi olarak Elazığlı Malatyalı depremden zarar gören vatandaşlarımızın yanlarında olduğunu göstermek için gönderme kararı aldık. İnşallah onların yarasına bir nebze olsun sarmış oluruz” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

12 saat önce...

Siirt İl Sağlık Müdürü Covid19 virüsüne yakalandı

Türkiye’de corona virüsü bulaşan isimler listesine [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

15 saat önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

13 saat önce...

Vatandaşların yüzde 84'ü sokağa çıkma yasağını destekliyor

Yöneylem Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından ya [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar