Kızıltepeli engelli baba oğlunu gözyaşlarıyla karşıladı

Kızıltepeli engelli baba oğlunu gözyaşlarıyla karşıladı
09 Temmuz 2020 Perşembe Saat 13:21 0

Kızıltepeli engelli baba Cemal Ertaş, örgüte katılan oğluna kavuşmak için Diyarbakır HDP İl Binası önünde oturma eylemi başlatan ailelere katılmış, oğlunun bulunup teslim edilmesi için güvenlik güçlerinden destek istemişti, engelli baba Ertaş, bugün oğluna kavuştu. Baba Ertaş, kavuşma anında gözyaşlarını tutamadı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığında bir araya gelen baba Cemal Ertaş, ablaları Serap Başaran ve Medine Alkış, PKK'nin elinden kurtularak teslim olan Ramazan Ertaş'la kucaklaştı.

Çocukları Terör Örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı için HDP Diyarbakır İl Binası önünde 311 gündür evlat nöbeti tutan Ertaş ailesi, 8 ay sonra çocuğuna kavuştu.

2 Marttan bu yana Diyarbakır HDP il Başkanlığı önünde çocuğu için evlat nöbetine katılan Kızıltepeli engelli baba Ertaş, aylardır evladına kavuşmanın ümidiyle yaşıyordu.

Ramazan Ertaş 3 gün önce Hakkâri'de teslim oldu

3 Kasım 2019'da kaçırılan Ramazan Ertaş, 3 gün önce PKK'den kaçarak Hakkâri'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Hudut Tabur Komutanlığına teslim oldu.

Ertaş ailesi, HDP tarafından kaçırılan Ramazan Ertaş'a kavuşmak için oturma eylemine Mardin'in Kızıltepe ilçesinden katılmıştı.

PKK tarafından kaçırılan Ramazan Ertaş'ın teslim olmasıyla birlikte evlatlarına kavuşan aile sayısı 14'e çıktı.

HDP İl binası önünde evlat nöbetine başlayan Hacire Akar'ın kararlı mücadelesi örnek oldu

Oğlu PKK tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle 22 Ağustos 2019'da HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti başlatan Hacire Akar'ın kararlı duruşu ve evladına kavuşması, çocukları kaçırılan diğer anne ve babalara umut kaynağı oldu.

Akar'ın mücadelesini örnek alan Fevziye Çetinkaya, Remziye Akkoyun ve Ayşegül Biçer'in, 3 Eylül'de başlattığı evlat nöbetine katılanların sayısı gün be gün artarak 139'a ulaştı.

Daha önce 13 aile çocuğuna kavuşmuştu

Evlat nöbeti sürecinde Hacire Akar'ın oğlu Mehmet'in yanı sıra Hatice Ceylan'ın oğlu Cafer, Hüsniye-Hüseyin Kaya çiftinin kızları Mekiye, Halime Kadran'ın torunu Halil İbrahim Kadran, Necla-Metin Açan çiftinin oğlu Harun Açan, Nizamettin-Aslıhan Eşrefoğlu çiftinin oğlu Hüseyin, Gevriye Ayhan'ın kızı Pelda, Melik Aslan'ın oğlu Volkan, Muhteber Birlik'in oğlu Veysi, Cahide Alkan'ın oğlu Mehmet Emin, Şahize Altınkaynak'ın kızı Halise Alptekin, Naime Dalmış'ın kızı Tekoşin Açar ve Sait Açar'ın oğlu Haşim Açar teslim olarak ailelerine kavuşmuştu. (İLKHA)

14'üncü kavuşma | diyarbakır sözYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

1 gün önce...

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

1 gün önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

20 saat önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

17 saat önce...

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

15 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN