Kızıltepeli Kuaförler, depremzedeler için Elazığ'da

Kızıltepeli Kuaförler, depremzedeler için Elazığ'da
12 Şubat 2020 Çarşamba Saat 14:02 0

Kızıltepeli kuaförler Selçuk Civak'ın organizesiyle bir araya gelen 25 bay ve bayan kuaförü Elazığ'da deprem travmasını yaşayan çocuklara moral olsun diye ücretsiz saç tıraşı ve saç bakımı hizmeti sundu.

Elazığ ve Malatya'da 41 kişinin hayatını kaybettiği, 1607 kişinin yaralandığı deprem sonrası Elazığ'da deprem tramvasına maruz kalan ailelere destek olmak, bir tebessüme vesile olmak için bir araya gelen Kızıltepeli bay-bayan kuaförleri, Elazığ'da depremzedelere ulaşarak kendi alanlarında destekte bulundular.

Kızıltepeli Kuaför Selcuk Cıvak'ın organize ettiği gönül köprüsüne Kahramanmaraş'ta ve Kızıltepe'de bay-bayan kuaförlüğü yapan bir çok meslektaş organizasyon için el birliğiyle destekte bulundu.

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı'nın Koordinesinde Elazığ'a giden bay ve bayan kuaförleri, depremde evi yıkılan, ağır hasarlı olduğu için evlerini boşaltmak zorunda kalan ailelere, destek olmak için Elazığlı genç kız ve erkeklerin yüzünde bir tebessüm oluşturmak üzere Kahramanmaraşlı meslektaşlarıyla eş zamanlı olarak deprem bölgesine geçtiklerini kaydeden Kızıltepeli Kuaför Selçuk Cıvak, "Kızıltepeli bay ve bayan kuaförleri olarak depremzede kardeşlerimiz için ne yapabiliriz diye düşündük, bir faydamız olsun, bir nebzede yardımımız dokunsun dedik, bu amaçla Kahramanmaraşlı meslektaşlarımızla Elazığ'da buluştuk. Depremi yaşayan genç kız ve erkek çocuklarımızın psikolojilerini düzeltmek ve kendilerine destek olmak adına küçük dokunuşlarla hem moral hem de motivasyonlarına vesile olduğumuzu düşünüyoruz. Burada bulunuyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Allah bir daha böylesi acıları yaşatmasın inşallah. Etkinlikte katkısı bulunan herkese, bütün meslektaşlarımıza bu vesileyle çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Gönülle olarak Elazığ'a geldiklerini dile getiren Bayan Kuaförü Şerife Nur Kızıltaş ise, "Çocukların motivasyonunu arttırmak için buradayız. Onların mutluluğu için geldik. Kızlar, genelde saç kesilmeyi, toka takmayı istiyorlar. Moral olsun diye geldik ve elimizde gelen her şeyi de yapacağız. Her zaman yanlarındayız" şeklinde konuştu.

Mardin'deki meslektaşları ile birlikte istişare ederek toplamda 25 kişi yara sarmak adına geldiklerini aktaran Kuaförlerden Ramazan Gök de, "Depremzede çocuklara yönelik moral ve motivasyon amaçlı buraya geldik. Unutmayalım ki afet, yara sarmak içindir. Bizler de 'Kış Üşütür Biz Isıtırız' sloganıyla bu yola çıktık. İnşallah böyle bir acı tekrarlanmaz ve yavrularımız yuvalarından ayrı kalmaz" ifadelerini kullandı.

Hem saçlarını kestirdiklerini hem de güzel vakit geçirdiklerini belirten çocuklardan Deniz Şengür ise, "Burada kalıyoruz. Kuaför ağabey ve ablalar gelip saçlarımızı yaptılar. Oyunlar oynuyoruz. Bizi eğlendirip moral veriyorlar. Ben de saçlarımı kestirdim. Takma saç takıp fön çekiyorlar. Güzel vakit geçiriyoruz. Her ilden de yardım geliyor. Her şey için teşekkürler" diye konuştuYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

2 saat önce...

Ak Parti, Gelecek Partisi açıklamasına cevap verdi

AK Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Bülent Şahin, Gel [...]

1 gün önce...

Mardin'de “Eğitim Çalıştayı” başladı

Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde [...]

1 gün önce...

Gelecek Partisi AK Parti'nin Açıklamasına Cevap verdi

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ, A [...]

1 gün önce...

Mardin'de bal hasadı başladı

Muş Malazgirt, Siirt Pervari ve Hakkari Yüksekova [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN