Kızıltepeli Öğrenciler Avrupa Stajını Tamamladı

Kızıltepeli Öğrenciler Avrupa Stajını Tamamladı
19 Kasım 2019 Salı Saat 16:25 0

Türk Ulusal Ajans’ı tarafından 2018 teklif çağrısı döneminde kabul edilen Kızıltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘Giyim Üretim Teknolojisinde Avrupa Uygulamaları ve Kadın İstihdamının Arttırılması ‘ isimli 2018-1-TR01-KA102-056525 nolu projesi 01/10/2018- 30/09/2019 tarihleri arasında yürütülmüş ve tamamlanmıştır.

Proje kapsamında 10.03.2019-23.03.2019 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nde “Střední škola-Centrum odborné přípravy technickohospodářské” kurumu ev sahipliğinde Kızıltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi giyim üretim teknolojileri alanından 10 öğrenci Bilgisayarda Kadın Giysi Kalıpları Hazırlama üzerine staj yapmışlardır.

Kurum müdiresi Gülseren Özlem Yıldız “Öğrenciler yapmış oldukları bu stajlar ile giyim üretim teknolojileri alanında girişimci fikirler üretebilecek yeterliliğe kavuşmuş, model geliştirme tekniklerini öğrenmiş ve giysi teknik çizimdeki becerilerini geliştirmişlerdir. Projemizle birlikte öğrencilerimizin mesleklerine saygıları artmış ve kariyer hedefleri belirlenmiştir. Gelecek konusunda umutları artan öğrencilerimiz örgün eğitime devam etme konusunda da daha istekli hale gelmişlerdir. Mesleki kazanımların yanı sıra öğrencilerimiz bireysel, dilsel, sosyal ve kültürel anlamda da bilgilenmiş ve vizyonları genişlemiştir. Diğer yandan öğrencilerimiz yurt dışı tecrübesi kazanarak yabancı dil öğrenmenin öneminin farkına varmış ve okulumuzca yapılan değerlendirmede öğrencilerimizin hareketlilikler sonrası İngilizce derslerine önem vermeye başladıkları gözlemlenmiştir.”dedi .YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

17 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar