Korona bir adım ötede...Evde Kal Kızıltepe!...

Haber-Yorum Korona bir adım ötede...Evde Kal Kızıltepe!...
10 Nisan 2020 Cuma Saat 14:52 0

Kızıltepe'de resmi kurumlarca sık sık tekrar edilen "Evde Kalın" çağrılarına karşın ilçe sakinlerinin çarşı ve sokağa çıkma konusundaki ısrarları, vaka sayısının ilçede artmasındaki endişeleri artırıyor.

Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve tüm dünyaya hızla yayılan Coronavirus (Covid-19) salgının Türkiye’de de görülmesiyle birlikte salgının yayılmasının önüne geçmek için uygulanan esnek çalışma sistemi ve sokağa çıkma sınırlamasına karşın vatandaşların sokağa çıkma konusundaki ısrarları vaka sayısının artışına neden oluyor.

Mardin'in en fazla nüfus yoğunluğuna sahip olan Kızıltepe ilçesinde birçok iş yeri kepenk kapatıp çalışma hayatına ara vermesine, Belediye ve Emniyet birimlerinin üç dilde hoparlörlerden yaptıkları "Evde kal" çağrılarına karşın, özellikle çarşı merkezindeki insan yoğunluğu vatandaşların çağrılara yeterince uymadığını gösteriyor.

Sağlık Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda alınan tedbirler, ülke geneli uygulanırken Güneydoğu’da en fazla vaka sayısı görünen iller arasında bulunan Mardin'de ve söz konusu vaka sayısının da en fazla tanımlandığı ilçelerden biri olarak kayıtlara geçen Kızıltepe'de daha fazla insanın salgından etkilenmemesi için sosyal sorumluluğumuz gereği bir kez daha çağrıda bulunmayı görev olarak biliyor ve virüs bir adım ötende.. "EVDE KAL Kızıltepe" diyoruz.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Turizmine Korona Terörü Darbesi

KORONAVİRÜS salgını, sahip olduğu tarihi yapısı il [...]

1 gün önce...

Lidya döneminden kalma sikkeler Mardin'de ele geçirildi

Mardin’de uluslararası tarihi eser kaçakçılarının [...]

1 gün önce...

Midyat Müftüsü Diyarbakır'a atandı

Midyat İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, Diyarbakır [...]

1 gün önce...

Jandarma'dan Sera Tarlasına Uyuşturucu Operasyonu

Operasyonda bin 525 kök Hint keneviri ve 5 kilo 82 [...]

1 gün önce...

Mardin'in Gururu Oldu! Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde okuyacak

Dünya genelinde 500 proje arasında CERN’de finale [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN