Korona Can almaya devam ediyor

Korona Can almaya devam ediyor
09 Temmuz 2020 Perşembe Saat 16:26 0

Kızıltepe ilçesinde Coronavirus (Covid-19) vaka sayıları artmaya devam ederken Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi’nin babası Hacı Nihat (75), Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Mardin merkez ve ilçelerinde yeni tip Coronavirus (Covid-19) vaka sayısı son günlerde yaşanan artış pik seviyesine ulaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın işaret ettiği 5 il arasında bulunan Mardin’de, Covid-19 kaynaklı can kayıpları da yaşanıyor.

Yaklaşık 10 gündür Kızıltepe’de özel bir hastanede Covid-19 tedavisi gören Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi’nin babası Hacı Nihat Erbeyi (75) vefat etti. Sevimli Köyünün eski muhtarı olan ve Kikan Aşiretinin sevilen ve sayılan bir mensubu olan Nihat Erbeyi’nin sevenlerini yasa boğdu.

Daha önce defalarca İLKHA muhabirlerine röportaj veren Çiftçi Hacı Nihat Erbeyi, son röportajında şunları ifade etmişti:

“Çiftçi bir umut arıyordu. Eğer çiftçilere de tanzim satışa gidilerse gerçekten çok iyi olur. Şu an birçok çiftçi borçlarından dolayı traktörünü, tarım araçlarını satmaya çalışıyor. Şu an gübre, tohum, ilaç ve mazot ta tanzime gidileceği söyleniyor buna elektik te eklenirse çok iyi olur. Çiftçinin yükü ağırdır devlet ne kadar hafifletebilirse o kadar iyi olur. İnşallah tanzim kararı bir an önce yürürlüğe girer.”

Öte yandan Derik ilçesinde yaşayan 57 yaşındaki Abdülillah Acar’ın da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

1 gün önce...

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

1 gün önce...

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

17 saat önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

22 saat önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

19 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN