Korona denetimlerine takılanlara cezai işlem yapılıyor

işte rakamlar Korona denetimlerine takılanlara cezai işlem yapılıyor
20 Ekim 2020 Salı Saat 15:52 0

Mardin genelinde denetim ekipleri koronavirüs salgınıyla mücadeleyi aralıksız sürdürüyor. Mardin Valiliği karantina şartlarını ihlal eden 21 kişiyle ilgili resmi işlem yapıldığını, maske ve sosyal mesafe ihlalinde bulunan 130 şahıs ile 5 işyerine de iş yeri kapatma cezası uygulandığı açıklandı.

Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler çerçevesinde ekiplerin sıkı denetimi sürüyor.

Mardin Valiliğince yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeler doğrultusunda Mardin'de gerçekleşen denetimlerde;

47 araç, 114 ekip, 242 personelin katılımıyla izolasyon denetimi gerçekleştirilmiştir. 21 kişinin karantina ihlalinde bulundukları tespit edilmiş olup bu kişilere ilgili resmi işlem yapılmıştır. 130 kişiye maske ve sosyal mesafe ihlalinden 117.000.00 TL cezai işlem uygulanmıştır. Covid-19 danışma hattında karşılanan çağrılar kapsamında 162 kişiye evde sağlık hizmeti sunulmuştur. 8098 işyeri denetlenmiş olup denetimlerde tedbirlere uymadıkları tespit edilen işyerlerine 18900 TL cezai işlem uygulanmış, 5 iş yerine kapama cezası verilmiştir. 66 taksi, 223 toplu taşıma aracı olmak üzere 289 araç denetimi gerçekleşmiş olup tedbirlere uymadığı tespit edilen araçlara işlem yapılmıştır. 34 Nikah-Düğün yerleri denetimi gerçekleştirilmiştir.



YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de kısıtlamanın kalkmasının ardından yoğunluk başladı

Mardin'de sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiy [...]

1 gün önce...

Mardin’de 434 aileye ayni ve nakdi yardım ulaştırdı

İnsani yardım çalışmalarına devam eden Mardin Umut [...]

1 gün önce...

Mardin Ovası’nda tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçilecek

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mezopotamya Ovası’n [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrenci yetenek yarışmasında Türkiye birincisi oldu

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 10. sınıf öğrencisi [...]

1 gün önce...

Mardin'de vatandaşlar yeni kısıtlamalardan memnun

Mardin’de yaşayan vatandaşlar, korona virüs nedeni [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar