Korona ihlallerine polis anında müdahale ediyor

Korona ihlallerine polis anında müdahale ediyor
27 Mart 2020 Cuma Saat 14:54 1

Polis ve zabıta ekipleri, şehir merkezinde gezerek Koronavirüs'e yönelik yaşanan ihlalleri bir bir tespit ederek vatandaşları uyarıyor.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik polisleri ile büyükşehir zabıta ekipleri, ekip otosundan yaptıkları anonslarla vatandaşlarla zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları çağrısında bulunurken bazı ekipler de kurum ve kuruluşların önünde toplanan vatandaşları Koronavirüs'e yönelik yaşanan ihlalleri bir bir tespit ederek uyarıyor.

PTT, DEDAŞ ve bankalar önünde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, kuyrukta bekleyen 65 yaş ve üstü kişileri evlerine dönmeleri için uyardı. Polis, ayrıca kuyrukta bekleyen müşterileri de en az 1 metre mesafeyi korumaları konusunda uyardı.

Oluşan uzun kuyruklara yönelik, polis kuyrukta bekleyenleri sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda bir bir uyararak sıraya girmelerine yardımcı oldu.

Çeşitli işlemler için PTT, DEDAŞ ve banka şubelerine gelenler, corona virüs önlemleri kapsamında içeriye sırayla alındı. Müşterilerin bankalara sırayla alınması nedeniyle şube önlerinde uzun kuyruklar oluştu. Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, oluşan yoğunluk nedeniyle kuyrukta bekleyenleri sosyal mesafe kuralına uymaları ve işlerini tamamlamalarının ardından evlerine dönmeleri konusunda sık sık uyardı.

Polis ve zabıta ekipleri, şehir genelinde İçişleri Bakanlığı'nın 65 yaş ve üzerindekiler ile kronik hastalığı bulunanlar için sokağa çıkma sınırlaması kapsamında da denetimlerini sürdürüyor. Ekipler, sokağa çıkmaları sınırlandırılan kişilerin ihtiyaçlarını da karşılıyor.YORUMLAR :::

  1. Anonim
    27 Mart 2020 Cuma Saat 23:11 CEVAPLA
    Ben kapıdaki güvenlik görevlisine 1.5 metre aralı bant çekmeniz gerekiyor diyince ptt de onuda biz mi yapacaz siz koruyacaksınz dendi. Ben adamlar uzak dur benden mi diyeyim yani içeri sırayla insan alarak önlem aldıklarını zannediyorlar yazık .

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tabiat parkındaki Şelale'de koronavirüs sessizliği

Derik ilçesinde bulunan, 'Türkiye'nin 223'üncü tab [...]

1 gün önce...

8 arabası var 1000 liralık yardımın peşinden koşturuyor

İstanbul'da bir kişi koronavirüs pandemisi nedeniy [...]

1 gün önce...

Ne bayramı, ne yasağı dinlediler: Silahlı kavgada 2 ölü, 3 yaralı

2 aile arasında hayvan otlatma yüzünden çıktığı be [...]

1 gün önce...

Tüm memurları ilgilendiriyor! Tarih belli oldu, yazılar hazırlandı

Kamu kurum ve kuruluşları personeli için normalleş [...]

1 gün önce...

Salgından tüm ülkelere ağır fatura!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’ne (OECD) gö [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN