Koronavirüs tedbirleriyle saç kazıtmak moda oldu

Koronavirüs tedbirleriyle saç kazıtmak moda oldu
10 Nisan 2020 Cuma Saat 18:05 0

Koronavirüs nedeniyle işyerleri kapanan esnaf , virüs nedeniyle ara verilen ticari yaşamını evde geçirirken, izalasyon dönemini fırsat bilerek saçlarını kazıtarak adeta yeni bir akım başlatmış oldular.

İngiliz gazete Mirror'da yer alan habere göre; İngiltere'de hastane yetkilileri, koronavirüsün yayılmasını durdurmaya yardımcı olmak için personele saç ve sakallarını tıraş etmeleri gerektiğini tavsiye etmiş, sebebini ise özellikle de sakalların koronavirüsten korunmak için takılan yüz maskelerini etkisiz hale getirdiğini öne sürmüştü.

Bir aya aşkın süredir Türkiye'de görünen ilk koronavirüs vakasının ardından kademeli olarak artttırlan tedbirler ve alınan önlemlerden dolayı, aksayan sosyal yaşamla birlikte, yaşanan izolasyonun da etkisiyle zamanının büyük bir bölümünü evlerinde geçirmek zorunda kalan vatandaşlar, saç ve sakallarını kazıtarak bu salgın sürecinden bir nevi korunmanın yollarını deniyor.

Kızıltepe'de özellikle de esnaf olarak yaşamını sürdüren çoğu vatandaş, evde kaldığı bu süreci fırsat bilerek, saç ve sakallarını kazıtmaları dikkat çekti. Uzun yıllardır saç kazıtmak istediğini ancak toplum içinde takılma ve esprilerden çekindiği için saçlarını kazıtmadığını kaydeden Mustafa Çınar adlı vatandaş, "Aslında saç kazıtmak sağlık için çok iyi gelen bir yöntem olduğu hep söylenir. Ancak bir mahalle baskısı denen bir baskı var, çeşitli espri ve takılmalara yer vermemek için saçlarımı kazıtmaktan çekiniyordum doğrusu. Bu virüs belası çıkınca fırsat bu fırsat diyerek uzun yıllardır yapmak istediğim tıraşı da yaptırmış oldum. Bunu herkese tavsiye ediyorum, moral anlamında da iyi geldi, İnşallah saçlarımız uzadığında bu virüse de etkisini yitirmiş olur" diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehirde bir görevden alma daha

Mardin Büyükşehir Belediyesinde görevden almalar d [...]

1 gün önce...

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

9 saat önce...

Müfettişlerden Üst Düzey Yöneticiler Hakkında Suç Duyurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesini iki aydan beri A'da [...]

1 gün önce...

Mardinli asker ağır yaralandı

Hakkari’de görev yapan Mardinli hemşehrilerimiz u [...]

16 saat önce...

Dinçel'e ikinci dönem için de üst düzey görev verildi

AK Parti Grup Yönetimi ile TBMM Başkanlık Divanı'n [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN