Kösen, Eylül Ayında iki ayrı açılış gerçekleştiriyoruz!

Kösen, Eylül Ayında iki ayrı açılış gerçekleştiriyoruz!
27 Ağustos 2020 Perşembe Saat 15:46 0

Mardinli İşadamları Kenan Kösen ile Feyzullah Has, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve Mardin Life Yayın Grubu'nu ziyaret etti.

Merkezi Ankara'da bulunan Dekinsan Grup kurucu ortağı Mardinli hayırsever İşadamı Kenan Kösen ile Mardin'de faaliyetlerini sürdüren Fevzioğluları Grup Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Has, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü'yü ziyaret etti.

Mardin'de ortağı olduğu Mardian Mall AVM ile Kızıltepe'de yaptırdığı 24 derslikli okul ve 3 bin kişilik caminin inşa çalışmalarını yerinde incelemek üzere Mardin'e gelen İşadamı Kösen, inşası devam eden çalışmalarda sona gelindiğini kaydetti.

Yaptığı yatırımların yanında ihtiyaç sahibi vatandaşlara bulunduğu desteklerle adından sıkça söz ettiren Dekinsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kösen, Kızıltepe'ye yaptırdığı ve kendi adını taşıyacak olan 24 derslikli Kenan Kösen Anadolu Lisesi'nin 7 Eylül'de açılışının gerçekleştirileceğini, Kızıltepe İlçe Otogarında yapımına devam edilen 3 bin kişilik Protokol Camisinin ise yıl sonunda ibadete açılacağını kaydetti.

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığıyla inşa edilen Mardian Mall AVM'nin de 19 Eylül'de kapılarını Mardinlilere açacağını kaydeden İşadamı Kösen, Mardian Mall AVM'de Mardinli 1200 kişinin istihdam edileceğini ifade etti.

Mardian Mall AVM'nin üzerinde bulunan katlı blokların da yıl sonuna kadar tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceğini kaydeden İşadamı Kösen, Mardinli hemşerilerine istihdam kapısı oluşturmakla birlikte Kadim şehir Mardin'in marka değerine ve sosyal yaşam kalitesine katkıda bulunuyor olmanın heyecanı içerisinde olduğunu söyledi.

"EYLÜL AYI AÇILIŞLARIN AYI OLACAK"

İşadamı Kösen, "Kızıltepe'nin ilk lisesi olarak bilinen ve bina ömrü tamamlandığı için yıktırılıp yerine 24 derslikli Kızıltepe Anadolu Lisesi ile ilçenin en büyük ikinci camisi olacak olan Protokol Camisi'nin yapımını üstlendik. Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan 24 Derslikli Kenan Kösen Anadolu Lisesi'nin 2020-2021 Eğitim Öğretim sezonuna yetiştirmiş olmanın heyecanı içerisindeyim. Kızıltepe Kaymakamımız Sayın Hüseyin Çam bey ile görüştük. İnşallah okulumuzun açılıını 7 Eylül tarihinde gerçekleştiriyoruz. Kızıltepe İlçe Otogarı'nda yaptırdığımız 4 minareli, 3 bin kişi kapasiteli, iki ayrı taziye evi, aş pişirme evi, kuran kursu dersliklerinin de içinde bulunduğu Kızıltepe Protokol Camisi'ni de yıl sonuna varmadan ibadete açacağız. Pandemi süreci nedeniyle aksayan Mardian Mall AVM ise 19 Eylül'de kapılarını hemşerilerimize açmış olacak. 50.000 m2'lik proje alanı toplamda 70.000 m2'lik kapalı alanıyla Mardian Mall AVM, Mardin'in en büyük karma kullanım projesidir. Ortağımız Sinanoğlu Grup Sahibi Serhat Sinanoğlu'nun Koordinatörlüğü'ndeki karma yaşam alanı projemizde farklı konseptlerde yerli ve yabancı Dünyaca tanınmış markalara ait mağazalar ve işyerlerimiz, bin 500 araç kapasiteli otoparkımız, 6 sinema salonumuz, dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini sunulacağı kafe ve restoranlarımız ile Mardian Mall, Mardin'de ilkleri hayata geçirecek" dedi

"MARDİN'E YAPILAN YATIRIMLAR BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR"

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Sayın Kösen'in gerek hayırsever kimliğiyle yaptığı bir çok manevi iyilik yatırımının yanında Mardin'deki ekonomik ve sosyal yaşamın zenginleşmesi için yaptığı yatırımlardan özellikle son dönemde ismini sıkça duyduğumuz işadamlarımızın arasında geliyor. Mardin'de taş üstüne taş koyanın yeri başımızın üzerinedir şiarından hareketle, Mardin'e gerek okul, gerek cami gerekse de istihdam kapısı olacak yatırımları çok anlamlı buluyor ve bütün bu yatırımlardan dolayı bir Mardinli olarak kendisine teşekkür ediyor, yatırımların devamını bekliyoruz."diye konuştu.

Cezair başta olmak üzere farklı ülkelerde inşaat üzerine faaliyetlerini sürdüren ve özellikle Mardin'den olmak üzere binlerce çalışana iş imkanı sunan Dekinsan Grubu'nun kurucu ortağı İşadamı Kenan Kösen iş ortağı Hasan Keleşoğlu ile birlikte Koronavirüs pandemi sürecinin başladığı ilk günlerde dar gelirli vatandaşlara ulaştırılmak üzere 600 bin lira nakdi yardım ile bin aileye ulaştırılmak üzere bin gıda kolisi yardımında da bulunmuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

1 gün önce...

Uzay kapsülü dünyaya döndü

Uluslararası Uzay İstasyonunda görev yapan Soyuz M [...]

1 gün önce...

Oto yedek parça fiyatlarındaki artış esnafı mağdur ediyor

Yedek oto parça fiyatlarının dövize endeksli olmas [...]

1 gün önce...

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlandı

AK Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN