Kösen: Ne yazık ki Değer kaybedildikten sonra anlaşılıyor!

Kösen: Ne yazık ki Değer kaybedildikten sonra anlaşılıyor!
10 Mayıs 2019 Cuma Saat 17:49 0

Kayyum belediyesi tarafından ismi Derik'teki bir parka verildikten sonra HDP'li Derik Belediyesi tarafından ilk meclis toplantısında isminin verildiği parkın adının yeniden değiştirilmesine tepki gösteren Dünyanın yaşayan en uzun insanı olan Sultan Kösen, "İlk defa böyle bir kinle karşılaşıyorum, taktir Mardin halkınındır"dedi.

Bir etkinlikte bulunmak üzere uzun süreden beri yurt dışında bulunan Dünya'nın yaşayan en uzun insanı olan 2.51'lik dev Sultan Kösen, Derik'te kayyum belediyesi döneminde isminin verildiği Sultan Kösen Parkı'nın HDP'li belediye tarafından değiştirilmesi için mecliste oylamaya gitmesi üzerine açıklamada bulundu.

"Ne yazık ki birbirimizin değerini, birbirimizi kaybedince anlayabiliyoruz" diyen Sultan Kösen, yayınladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemden ve şehrimden binlerce kilometre uzaktayken beni seven ve hatırlayan herkese öncelikle sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum. Ne yazık ki birbirimizin değerini, birbirimizi kaybedince anlayabiliyoruz. 2018 yılında Derik Kaymakamımız Sayın Hakan KAFKAS tarafından Derik İlçemize kazandırılan ve sosyal bir yaşam alanı olan SULTAN KÖSEN Parkı'nın isminin, Derik Belediyesi tarafından değiştirildiğini öğrendim. Üzüldüğüm ve gerçekten içimde kırgınlık yaratan bu durumu düşünmeden edemiyorum. Sultan Kösen kimdir, nerelidir, bu hayattaki amacı nedir, kime hizmet etmektedir ki böyle bir kin duygusuyla karşılaştım... Beni seven ve bana inanan herkes bilmelidir ki; sadece Avrupa'da değil Dünya'nın her yerinde Şehrim MARDİN'i ve Ülkemi temsil etmeye devam edeceğim. Takdir, Temsil ettiğim Mardin ve Türkiye Halkınındır. SULTAN KÖSEN"YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İlk Cuma İçin Şükür Kurbanı Kesti

Mardin'de Cuma namazından önce hayırsever bir vata [...]

13 saat önce...

Devlet korumasındaki gençler kamuda kadroya alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Züm [...]

16 saat önce...

Ilısu Barajı, bölgenin lokomotifi oldu

Ilısu Barajı'nın enerji üretimine başlaması, bölg [...]

1 gün önce...

11 sektöre yönelik uyulması gereken kurallar yeniden belirlendi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun öner [...]

1 gün önce...

Yaptığı heykellerle yaşama tutundu

Suriyeli ünlü heykeltıraş Sabah Kasım Garguli, tar [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN