Köy muhtarı köyü ziyaretlere yasakladı

Köy muhtarı köyü ziyaretlere yasakladı
29 Mart 2020 Pazar Saat 15:04 0

Mardin'de bulunan Sultan Şeyhmus Türbesinin bulunduğu köy muhtarı koronavirüs tedbirleri kapsamında köy ziyaretlerini yasakladıklarını duyurdu. Türbenin ziyaret edilmemesini de tavsiye etti.

Artuklu Merkeze bağlı yaklaşık bin nüfuslu Yüce Mahallesi Muhtarı Selahattin Gür (33), Çin’de ortaya çıkıp dünyayı saran korona virüsü salgını nedeniyle tedbir aldı.

Muhtar tarafından köye “Sağlık Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda korona virüs nedeniyle köyümüzde tokalaşma ve komşular arasında ziyaretleri durdurduk” açıklaması yaptı.

Gür, camiden de virüs nedeniyle tokalaşma ve ziyaretlerin yapılmaması için uyarı anonsu yapıyor.

TEDBİR BİZDEN TAKDİR ALLAH'TAN

Muhtar Gür, “Cumhurbaşkanımızın koordinesinde ve Sağlık Bakanlığımızın aldığı korona virüs önlemleri nedeniyle biz de köyümüz olarak destek veriyoruz. Bende köy muhtarı olarak her gün köylülerimi bilgilendiriyorum. Bu virüsün ne kadar tehlikeli olduğunu anlatıyorum. Köyümüz şuan sessizliğe bürünmüş ve sakin. Çünkü köylülerimiz alınan karara saygı duyuyor ve kurallara uyuyorlar. İnşallah biz de bu aldığımız tedbirler nedeniyle örnek oluruz. El birliği ile biz bu virüsü ülke olarak yeneceğiz. Ziyaretler şuan için yasak. Kimse kimseye gitmiyor. Tedbir bizden, takdir Allah’tan” dedi.

SABIRLI VE DUYARLI OLMALIYIZ

Köyde ikamet eden Ahmet Baysal da "Korona virüsü nedeniyle köyümüzden dışarı çıkmıyoruz. Dışarıda gezmiyoruz. Yetkililer ve karakolumuz bizimle ilgileniyor. Bizler de bu olaya karşı çok duyarlıyız. Duyarlı olmak zorundayız. Türkiye evde kalıyor, bizler de evde kalacağız. Hiçbir virüs bizden güçlü değildir. Biz bunu el birliği ile yeneceğiz. Cumhurbaşkanımıza ve yetkililere hem destek olacağız hem de kendi sağlığımızı düşünerek bunu yeneceğiz. Sadece biraz sabırlı ve duyarlı olmak lazım. Devletimiz tedbirleri aldı. Dünyada ölümler artıyor. İnşallah en az kayıpla biz bu virüsü atlatacağız” şeklinde konuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tabiat parkındaki Şelale'de koronavirüs sessizliği

Derik ilçesinde bulunan, 'Türkiye'nin 223'üncü tab [...]

1 gün önce...

8 arabası var 1000 liralık yardımın peşinden koşturuyor

İstanbul'da bir kişi koronavirüs pandemisi nedeniy [...]

1 gün önce...

Ne bayramı, ne yasağı dinlediler: Silahlı kavgada 2 ölü, 3 yaralı

2 aile arasında hayvan otlatma yüzünden çıktığı be [...]

1 gün önce...

Tüm memurları ilgilendiriyor! Tarih belli oldu, yazılar hazırlandı

Kamu kurum ve kuruluşları personeli için normalleş [...]

1 gün önce...

Salgından tüm ülkelere ağır fatura!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’ne (OECD) gö [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN