Köylüler Kum Ocağına Saldırdı: 1 Ölü, 13 Yaralı

Köylüler Kum Ocağına Saldırdı: 1 Ölü, 13 Yaralı
27 Şubat 2014 Perşembe Saat 14:59 0

Kızıltepe ilçesinde köylülerin kum ocağına saldırması sonucu 1 kişi öldü 14 kişi ise yaralandı. Durumu ağır olan Adnan Duyan ise ciddiyetini koruyor. Edinilen bilgiye göre, Arbane köyünde yaşayan vatandaşlar, köy yakınındaki kum ocağına saldırdı.

Kızıltepe İlçesi'ne bağlı Arbane Köyü'nde, bugün Hate ve Belloi aşiretleri arasında kum ocağı yüzünden çıkan silahlı kavgada, Mehmet Duyan yaşamını yitirirken, 14 kişi de yaralandı.

Arbane Köyü yakınındaki Hate aşiretine mensup Duyan Ailesi'ne ait ruhsatlı silis kum madeninden kum çeken araçların köylüler tarafından engellenmesi yüzünden daha önce başlayan gerginlik, bugün silahlı kavgaya dönüştü. Belloi aşiretine mensup Akçapınar Köylüleri, bugün Sabah saatlerinde, kum ocağına gitmek isteyen araçların yolunu keserek engellemek istedi.

Ocağa gitmek isteyen araç sürücüleri ile köylüler arasında başlayan tartışma, silahların da kullanıldığı kavgaya dönüştü. Kavgada ilk belirlemelere göre 2'si ağır 15 kişi silahla yaralandı. Yaralılar Kızıltepe ve Mardin'deki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve durumu ağır olan 29 yaşındaki Mehmet Duyan doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Durumu ağır olan Adnan Duyan'ın da durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Ölüm haberinin duyulması üzerine Kızıltepe ve Mardin Devlet Hastanesi'ne gelen yaralı yakınları sinir krizleri geçirdi.

CHP Mardin İl Başkanı ve eski milletvekili Mahmut Duyan'ın da yeraltığı Hate Aşireti ve Belloi Aşireti arasında çıkan silahlı kavga nedeniyle olayların daha da büyümemesi için Kızıltepe ve Mardin'de sıkı güvenlik önlemleri alındı. Arbane Köyü'ne gelen jandarma ekipleri, giriş-çıkışları kontrol altına alıdı.

Silahlı çatışmanın yaşandığı bölgede jandarma olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını yaparken, soruşturma sürüyor.

 

 

  


 
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sulama tankerine çarpan kurye vefat etti

Kızıltepe refüjdeki ağaçları sulayan belediye araz [...]

19 saat önce...

DEDAŞ Hakkında hakkında suç duyurusunda bulundu

Nusaybin ilçesinde, "Kaçak elektrik" kullandığı ge [...]

1 gün önce...

Amelelikten otel sahipliğine ulaşan başarı hikayesi

Mardin'in susuz, elektriksiz, okulsuz bir mezrası [...]

1 gün önce...

Miroğlu: Bakanlar kurulu'ndan müjdeli haberi bekleyeceğiz!

Ankara'da AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanl [...]

13 saat önce...

Mahkeme maske cezasını iptal etti: Devletin günde 3 maske vermesi lazım

Maske takmadığı için ceza yazılan kişinin cezası m [...]

11 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN