KPSS mağduru tarlada sulamacılık yapıyor

KPSS mağduru tarlada sulamacılık yapıyor
28 Temmuz 2016 Perşembe Saat 11:33 1

FETÖ'ye yakın kişilere soruların sızdırılması nedeniyle 2010 KPSS'de aldığı puanla öğretmenliğe atanamayan Süleyman Yıldırım, Kızıltepe ilçesinde zirai sulamacı olarak çalışıyor

Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yakın kişilere soruların sızdırılması nedeniyle 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) aldığı puanla öğretmenliğe atanamayan ve zirai sulamacı olarak çalışan Süleyman Yıldırım, usulsüzlüğü yapanlara gereken cezanın verilmesini istiyor.

Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik Bilgisayar Eğitimi Elektronik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Yıldırım, 2010'da girdiği KPSS'den 73 puan aldı. Soruların sızdırılması nedeniyle atanamayan Yıldırım, Kızıltepe ilçesinde mısır ve pamuk tarlasında sulamacılık yapmaya başladı.

Elbeyli Mahallesi'nde oturan üç çocuk babası Yıldırım, AA muhabirine, 2010 KPSS'de soruların sızdırılması nedeniyle öğretmenlik yapamadığını söyledi.

Kendisi ve ailesinin mağdur edildiğini vurgulayan Yıldırım, sadece kendisinin değil, binlerce kişinin hakkının elinden aldığını dile getirdi.

Mağduriyetlerin giderilmesi için ilgili kurumların çalışma yürütmesini isteyen Yıldırım, "Benim gibi mağdurlar, kurumlara yerleşemediği için tarlada ya da geçici işlerde çalışıyor. Devletimiz 2010 KPSS'deki atamalarda usulsüzlük yapanları tespit etmeli. Devlet usulsüzlük yapanlara gereken cezayı versin. Onlardan doğacak boşluklara da bizi yerleştirsin. Tabii yine puanlarımız çerçevesinde, haksızlık yapmadan. Hak neyse o olsun." ifadelerini kullandı.

- "Devletimiz gerekeni yapıyor"

Bölgede FETÖ'nün insanların dini duygularını sömürüp başarılı çocukları kendi bünyesine aldığını belirten Yıldırım, ailelerin güvenip, bu kişilere çocuklarını teslim ettiğini anlattı.

Terör örgütünün 15 Temmuz'da devleti ele geçirmek amacıyla darbe girişiminde bulunduğuna işaret eden Yıldırım, "Devlete el koymaya çalışan bu oluşumun sınavda, her kuruma kendi düşüncesinden insanları yerleştirmek amacıyla bu tür yöntemlere başvurdukları da aşikardır." dedi.

FETÖ mensuplarının, devletin silahı, tankı, topu ve uçağıyla birçok kişiyi şehit ettiğini söyleyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Devletimiz gerekeni yapıyor. Günbegün izliyoruz, umarım hak yerini bulur. Bu girişimi kınıyoruz. Hiçbir güç, millet iradesinin üstünde değildir. Devletimizi ve hükümetimizi, partilerimizi ve milli iradeye destek çıkan herkesi halk olarak desteklemeye devam edeceğiz. Örgütün, yurt dışından daha üst akıllarla ülkemize müdahalede bulunup, bizi farklı yeni yöntemlerle sömürmesine izin vermeyeceğiz."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

1 gün önce...

Öğrenciler Belediyenin desteği ile atık tenekeleri birer yuvaya dönüştürdüler

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullan [...]

1 gün önce...

Uzay kapsülü dünyaya döndü

Uluslararası Uzay İstasyonunda görev yapan Soyuz M [...]

1 gün önce...

Oto yedek parça fiyatlarındaki artış esnafı mağdur ediyor

Yedek oto parça fiyatlarının dövize endeksli olmas [...]

1 gün önce...

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlandı

AK Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN