Küçük Gazeteciler, Mardin Life Konuk Oldu

Küçük Gazeteciler, Mardin Life Konuk Oldu
21 Mart 2019 Perşembe Saat 16:47 0

Mardin Final Okulları Gazete Yayın ve İletişim Kulübü öğrencileri Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanlığı ile Mardin Life Gazetesini ziyaret ederek, gazetecilik, güncel haber takibi ve yapılan haberlerin Mardin Life Haber Sitesi ile Mardin Life Matbaa tesisinde gazetedeki haber sayfalarına nasıl dönüştüğünün yolculuğunu yerinde gördü, gazetecilikle ilgili merak ettikleri soruları yönelttiler.

Final Okulları Gazete Yayın ve İletişim Kulübü Sorumlusu ve aynı zamanda Sınıf Öğretmenleri olan Nevin Şatır ve Servet Ortaç’ın eşliğinde Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Mardin Life Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü tarafından karşılanan İletişim kulübü öğrencileri, Ali Eren Yertüm, Aleyna Berfin Beken, Aylin Ağaoğlu, Tubanur Kurkut, Yağmur Altun, Neva İnce, Berçem Ekin Bingül, Nursin Bahtiyaroğlu, Kayra Kalkan, Ela Ecmel Kıran, Gazeteci Üründü ile mesleki yaşamı ve gazetecilik üzerine merak ettikleri sorulardan oluşan bir de röportaj gerçekleştirdiler.

Gazeteciliğin heyecan veren bir meslek olduğunu ama aynı zamanda kamuoyunu gelişmelerden haberdar olması açısından önemli de bir işlevi olduğuna işaret eden Üründü, küçük yaşlardayken gazeteci olmayı hayal ettiğini, inanarak, çalışarak hedefini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Öğrencilerin sorularını cevaplayan Üründü, Final Okulları gibi eğitimdeki kalitesiyle marka olmuş bir eğitim kurumunda eğitim – öğretim gören öğrencilerin çok şanslı öğrenciler olduklarını, derslerine yoğunlaşarak azim ve kararlılıkla çalıştıkları taktirde tıpkı kendisi gibi gelecekte hayalini kurdukları meslekleri elde etme noktasında çok fazla zorlanmayacaklarına inandığının sözlerini ekledi.

Üründü, Mardin Life Gazetesi Haber Merkezi’nde dijital ortamda haberlerin nasıl yazıldığını öğrencilere anlattı. Mardin Life Sayfa Sekreteri de olan Gazeteci Velit Aok İse; öğrencilere gazetenin baskı matbaa tesisini gezdirerek, gazetenin nasıl basıldığı hakkında detaylı bilgi verildi. Öğrenciler de matbaa hakkında merak ettikleri soruları yöneltti, matbaa makinasının başına geçerek, kağıt çeşitlerini inceledi, gazete dergi, afiş ve davetiyelerin nasıl basıldığını görme fırsatı buldular.

Mardin Final Okulları Gazete Yayın ve İletişim Kulübü öğrencileri, ziyaretin sonunda günü ölümsüzleştiren hatıra fotoğraflarını çektirdikten sonra gazeteden uğurlandılar.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını kaybetti

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını [...]

16 saat önce...

Mardin'de, Korona'dan ilk ölüm gerçekleşti

Mardin Tabipler Odası Başkanı Covid-19'dan pozitif [...]

1 gün önce...

Mardin Emniyeti korona virüs önlemleri için seferber oldu

Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya öncülüğün [...]

1 gün önce...

Tatlıdede'den sonra Büyük Mardin Oteli de kapılarını ücretsiz olarak açıyor

İşletmecisi Özgür Azad Güngör olan Tatlıdede Konağ [...]

1 gün önce...

Cenaze namazı salgın önlemleri altında kılındı

66 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybeden bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN