“Kudüs özgürleşmedikçe İslam ümmeti özgürleşemez”

“Kudüs özgürleşmedikçe İslam ümmeti özgürleşemez”
12 Haziran 2018 Salı Saat 11:46 1

HÜDA PAR Mardin Milletvekili adayı Mahmut Kılıç, Kudüs’ün özgürleşmedikçe İslam ümmetinin asla özgürleşmeyeceğini belirtti.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde “Dünya Kudüs Haftası’ çerçevesinde “Kudüs Bizi Birleştiriyor” sloganıyla geniş katılımlı bir iftar programı düzenledi.

Erbakan Vakfı Kızıltepe Temsilciliği tarafından düzenlenen iftar programı, Hafız Abdülaziz Özgün’ün Kur’an tilaveti ile başladı, vakıf temsilcisi Mahmut Özer’in selamlama konuşması ile devam etti.

Selamlama konuşmasının ardından programa davet üzerine katılarak burada bir konuşma yapan HÜDA PAR Mardin Milletvekili adayı Mahmut Kılıç, Kudüs’ün esaret altında olduğu müddetçe İslam coğrafyasındaki kan, gözyaşı, esaret ve zulmün asla bitmeyeceğine vurgu yaptı.

Kudüs’ün özgürlüğü için Müslümanların bütün güçlerini seferber etmeli gerektiğine işaret eden Kılınç, bir genel seferberliğin başlatılması gerektiğine dikkat çekti.

Kılınç, “Rahmetli Erbakan Hoca vefat etti ama hala ismi anılıyor. Çünkü Merhum Erbakan Hoca, kendisinden sonra ölümsüz eserler bıraktı ve inşallah bu ölümsüz eserleriyle kıyamete dek yaşayacaktır. Hem Türkiye’de hem dünyada açtığı çığır, insanlığın kurtuluşuna vesile olacaktır. Bugün anlamlı bir gündür Ramazan ayının son cuması ‘Dünya Kudüs haftası’ olması hasebiyle hem de Kadir Gecesi’nin bu güne denk gelmesi hasebiyle gerçekten anlamlı bir günde bu iftar programı bize farklı bir anlam kazandırdı.” diye konuştu.

“Kudüs çağımızın modern Kerbela’sıdır”

‘Kudüs bizi birleştiriyor’ sloganın çok manidar olduğunu belirten Kılınç, “Bu başlığı seçen arkadaşımıza buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Baştan beri diyoruz ki; Biz Kudüs’ü özgürleştirmeyeceğiz, Kudüs bizi birleştirecek, Kudüs bizi özgürleştirecek, Kudüs bizi kurtaracak. Çünkü Kudüs’ün davası ümmetin mihenk taşıdır. Kudüs esaret altında oldukça, İslam coğrafyasındaki kan, gözyaşı, esaret, zulüm asla bitmeyecektir. Kudüs özgürleşmedikçe İslam ümmeti asla özgürleşemez. Hak batıl savaşında Kudüs Furkan’dır. Çünkü hakkı batıldan, dostu hainden ayıran yegâne bir Furkan’dır. Hazreti Ömer, Arap yarımadası dışına yaptığı ilk seferi Kudüs’ün özgürlüğü için yapmıştır. Selahaddin-i Eyyubi Kudüs’ü özgürleşmedikçe haçlıları 11’inci yüzyılda İslam coğrafyasından kovmamıştır. Çünkü ümmetin vahdeti, Müslümanların özgürlüğü Kudüs’ün misyonunda gizlidir. Kudüs çağımızın modern Kerbela’sıdır. Kudüs Allah’a yükselmenin, Allaha yakınlaşmanın, Allah ile konuşmanın yegâne adıdır.” dedi.

“Müslümanlar genel seferberlik başlatmalı”

Kılınç son olarak şunları söyledi: “Bunun altını çizerek söylüyorum. Kudüs bu ümmetin ilk kıblesidir. Kıblesi kayıp olanın yönü her zaman belirsizdir. Bundan dolayı bugün İslam ümmeti yönünü kaybetmiştir. Bir İslam âliminin değimiyle Müslümanlar bir araya gelmedikçe, vahdeti sağlamadıkça Kudüs asla özgürleşemez. Kudüs özgürleşmedikçe de Müslümanlar asla bir araya gelemez. Bundan dolayı biz diyoruz ki; Kudüs mutlaka özgürleşmeli Müslümanlar Kudüs’ün özgürlüğü için bütün güçlerini seferber etmeli genel seferberlik başlatmalıdır.”YORUMLAR :::

  1. Yolcu
    12 Haziran 2018 Salı Saat 12:55 CEVAPLA
    “Kudüs ozgurlesmeden İslam ummeti ozgurlesemez.”
    Ozgurlugun,bilginin ve kudretin peygamberi Muhammed (s.a.s) in Rabbine Yemin olsun ki baskada bir yol yok.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Yolcu denetimini kim yapıyor?

Mardin'de Artuklu - Kızıltepe arasında yolcu taşım [...]

1 gün önce...

Belediye Önünde Açıklama

HDP’li Ahmet Türk tarafından işten çıkarılan 11 şe [...]

1 gün önce...

SONDAKİKA! Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine operasyon

HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanla [...]

1 gün önce...

Mardin'de 1 ay boyunca 'eylem yasağı'

Mardin Valiliği, kent merkezi ve ilçelerinde topl [...]

20 saat önce...

Nusaybin'de çöpler vatandaşı mağdur ediyor

Nusaybin ilçesinde yapımı tamamlanan TOKİ konutlar [...]

49 dakika önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7