Kürt Dil Platformu üyelerinden HDP'ye ziyaret

Kürt Dil Platformu üyelerinden HDP'ye ziyaret
04 Şubat 2020 Salı Saat 16:35 0

Kürt Dil Platformu üyeleri, Ankara'da çeşitli temaslarda bulundu, TBMM'de gurubu bulunan siyasi partilerle görüşmelerde bulunmak üzere Ankara'da bulunan Kürt Kürt Dil Platformu üyeleri, HDP Genel Merkezi'nde parti yöneticileriyle bir araya geldi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyeti ile Kürt Dil Platformu heyeti Meclis’te görüştü. HDP heyeti görüşmede, Kürt Dil Platformunun yaptığı çalışmalara destek vereceğini ifade ederken, Kürtçenin kamusal ve anayasal bir hak olarak kabul edilmesi ve eğitim dili olarak kullanılması için çalışmaları sürdüreceğinin altını çizdi.

Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Örgütlemeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Alican Önlü, Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan ve Diyarbakır Milletvekilimiz İmam Taşçıer; Sadat Doğan, Ayetullah Aşitî, Şerefhan Cizirî, Ahmet Zeki Ekinci, Mehmet Ayaz, İrfan Söner, Bora Balin, Ali Gökkaya ve Bekir Yalçın'dan Kürt Dil Platformu heyetiyle Meclis'te görüştü. Görüşmede Kürtçeye yönelik asimilasyon politikalarının sonlandırılması ve Kürtçenin gelişmesi için yürütülen çalışmalar ele alındı.

HDP heyeti görüşmede, Kürt Dil Platformunun yaptığı çalışmalara destek vereceğini ifade ederken, Kürtçenin kamusal ve anayasal bir hak olarak kabul edilmesi ve eğitim dili olarak kullanılması için çalışmaları sürdüreceğinin altını çizdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bakan Albayrak: 3 ay maaş desteği vereceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik [...]

1 gün önce...

Mardinli Doktordan Korona’ya Özel Tedavi Yöntemi

Korona'ya karşı, Ozonterapi yöntemi sayesinde bağı [...]

1 gün önce...

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atıl [...]

16 saat önce...

Spor lisesi öğrencileri, evlerinde antrenman yapıyor

Derik ilçesinde Kızıltepe Spor Lisesi öğrencileri, [...]

1 gün önce...

Trafik ışıkları DA sürücülere “eve git” diyor

Coronavirus salgınına karşı mücadelede trafik ışık [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN