Kürtçe İyi Bayramlar ne demek? Kürtçe hayırlı Bayramlar nasıl denir? Kısa ve anlamlı Kürtçe Bayram kutlama mesajları ve Türkçe anlamları2022

Kürtçe "Bayram" ne demek? Kürtçe hayırlı Bayramlar nasıl denir?Kürtçe "Bayram" nasıl kutlanır? Kürtçe ramazan bayramı mesajları... Kürtçe kurban bayramı mesajları... Kürtçe Bayram kutlama sözleri ve Türkçe anlamları...

  1. Kürtçe Bayram kelimesinin Türkçe çevirisi "Cejn" ve "îd" demektir.

KÜRTÇE RAMAZAN BAYRAMI MESAJLARI VE TÜRKÇE ANLAMLARI:

"Her cejnek destpêkeke nu ye. Hêviya me heye ku cejn bibe bingeha demokrasî u azadiyê. Cejna we remezanê pîroz be." = Her bayram bir başlangıçtır. Ümit ediyoruz ki bayram demokrasi ve özgürlüğün temeli olsun. Ramazan Bayramınız Kutlu olsun.

"Cejna Remezanê ya Rojhilata Navîn bi daxwaza aştî u azadiyê. Bi hêviya jiyaneke bi rumet pîroz dikim." = Ortadoğu’nun Ramazan Bayramı’nı barış, özgürlük dileği ile onur bir yaşam ümidiyle kutluyorum.

KÜRTÇE RAMAZAN BAYRAMI MESAJLARI VE TÜRKÇE ANLAMLARI:

"Cejna Remazane lı we pîroz be." = Kurban bayramınız kutlu olsun.

"Cejna we ya Remazane ji dil û can pîroz be. Bi hêviya rojên şad û bextewar." = Kurban bayramınız en içten dileklerimle kutlar, güzel günler dilerim.

"Cejna Remazane lı hemu Müsülmanan pîroz be." = Tüm müslümanların kurban bayramı kutlu olsun.

"Cejna Remazane lı hemu Müsülmanan bımbarek be." = Kurban bayramın tüm Müslümanlara mübarek olsun.

"Cejna Remazane lı hemu Müsülmanan bımbarek be." = Kurban bayramın tüm Müslümanlara mübarek olsun.

"Her cejnek destpêkeke nu ye. Hêviya me heye ku cejn bibe bingeha  azadiyê. Cejna we pîroz be." = Her bayram bir başlangıçtır. Ümit ediyoruz ki bu bayram özgürlüğün temeli olsun. Bayramnızı Kutlu olsun.

"Bi hêviya ku cejn li gelan re aştî u biratiyê bîne. Cejna we ya Remazane ji dil û can piroz dikim." = Bayramın halklara barış ve kardeşlik getirmesi ümidiyle Kurban bayramınızı can-ı gönülden kutluyorum

KÜRTÇE KURBAN BAYRAMI MESAJLARI VE TÜRKÇE ANLAMLARI:

"Cejna Qurbanê lı we pîroz be." = Kurban bayramınız kutlu olsun.

"Cejna we ya qurbanê ji dil û can pîroz be. Bi hêviya rojên şad û bextewar." = Kurban bayramınız en içten dileklerimle kutlar, güzel günler dilerim.

"Cejna Qurbanê lı hemu Müsülmanan pîroz be." = Tüm müslümanların kurban bayramı kutlu olsun.

"Cejna Qurbanê lı hemu Müsülmanan bımbarek be." = Kurban bayramın tüm Müslümanlara mübarek olsun.

"Cejna Qurbanê lı hemu Müsülmanan bımbarek be." = Kurban bayramın tüm Müslümanlara mübarek olsun.

"Her cejnek destpêkeke nu ye. Hêviya me heye ku cejn bibe bingeha  azadiyê. Cejna we pîroz be." = Her bayram bir başlangıçtır. Ümit ediyoruz ki bu bayram özgürlüğün temeli olsun. Bayramnızı Kutlu olsun.

"Bi hêviya ku cejn li gelan re aştî u biratiyê bîne. Cejna we ya qurbané ji dil û can piroz dikim." = Bayramın halklara barış ve kardeşlik getirmesi ümidiyle Kurban bayramınızı can-ı gönülden kutluyorum.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle