Kuzenlerin Mutlu Günü

Kuzenlerin Mutlu Günü
23 Aralık 2019 Pazartesi Saat 13:28 0

Erbani Aşiretinin Bêreşî kabilesine mensup tanınmış ailelerden biri olan Yavuz Ailesine mensup kuzenler aynı gün yapılan ortak düğünle yaşamlarını birleştirdiler.

Kuzen olan damatların yine kuzen olan gelinlerle yaşamlarını birleştirdikleri yöresel köy düğününde Yavuz Ailesi'nin mutluluğuna ortak olmak üzere Kızıltpe Kaymakamı Hüseyin Çam ile Derik Kaymakamı Hakan Kafkas da katılarak, İbrahim-Bircan ve Özgür-Özcan çiftlerinin nikah töreninde mutlu birlikteliklerine imzalarıyla şahitlik ettiler.

Aylar öncesi yapılan hazırlıklar tamamlanarak çiftler için doğup büyüdükleri köy olan Çadırlı’da yöresel köy düğünü yapıldı. Yöresel müziğin birbirinden güzel parçaları eşliğinde yapılan düğüne davet edilen Yavuz Ailesinin konukları ve dostları bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldular.

Düğüne Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas, Derik Emniyet Müdürü, Derik İlçe Jandarma Komutanı, Derik Tarım İlçe Müdürü Abdullah Osmanoğlu, bölgenin tanınmış kanaat önderi, siyasetçi Süleyman Çelik’in yanınsıra yörenin tanınmış simaları, ailenin dostları, akrabaları ve köylüleri katılarak mutluluklarını paylaştı. Öte yandan AK Parti Derik ilce Başkanı Süleyman Karahan ve yönetimi düğüne katılarak mutluluklar diledi.

Konuklara yörenin tanınmış yemeği hemis ikram edildi

Çiftler için ayrıca nikah töreni de düzenlenerek gelinlere bir ömür boyu muhafaza etmeleri dileğiyle evlilik cüzdanı verildi. Çiftlere Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, Derik Kaymakamı Hakan Kafkas ve Kanaat önderi Süleyman Çelik yaparken nikahı Derik Belediyesi Başkan yardımcısı Abdullah Osmanoğlu kıydı. Alkışlar arasında yapılan nikah töreninde şahitlik yapan kaymakamlar Hüseyin Çam ve Hakan Kafkas ile kanaat önderi Süleyman Çelik çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diledi.

Yavuz Ailesi adına konuşmayı gelin ve damatların amcası başarılı iş insanı Ahmet Yavuz yaptı. Ahmet Yavuz yaptığı konuşmada “Düğünümüze katılarak bizleri yalnız bırakmayan başta Kızıltepe Kaymakamı Sayın Hüseyin Çam, Derik Kaymakamı Sayın Hakan Kafkas, dayımız kanaat önderi Sayın Süleyman Çelik beyefendiler olmak üzere Derik emniyet müdürümüz ve ilçe jandarma komutanımıza, bölgenin değerli şahsiyetlerine, dostlarımıza, akrabalarımıza ve köylülerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bizi yalnız bırakmadığınız için, bu güzel günümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde duygularını dile getirdi.

Düğüne katılan ve kuzen olan çiftlere şahitlik eden bürokrat ve davetliler, daha sonra çalınan müzikler eşliğinde halaylar çektiler. Düğün tebriklerin kabul edilmesiyle son buldu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

1 gün önce...

Vefa borcunu ödemek için memleketine 5 yıldızlı otel yaptırdı

Pandemiye rağmen kendi memleketine 5 yıldızlı otel [...]

1 gün önce...

İkinci el aracını satan ev alıyor

İkinci el araç fiyatlarının 1,5 yıl içerisinde yüz [...]

1 gün önce...

HÜDA-Par iki aile arasındaki husumeti barışla sonuçlandırdı

Dargeçit İlçesinde 3 yıl önce çıkan kavga nedeniyl [...]

1 gün önce...

Pazarcı esnafından ihtiyaç sahiplerine ücretsiz sebze ve meyve

- Mardin'de pazarcı esnafından ihtiyaç sahiplerine [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN