Londra'da yaşayan Mardinli Robin ve Adar'ın Youtube kanalı ilgi odağı oldu

Londra'da yaşayan Mardinli Robin ve Adar'ın Youtube kanalı ilgi odağı oldu
24 Ağustos 2020 Pazartesi Saat 12:20 0

İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşayan Mardinli iki kardeş olan Otizm hastası Robin Özgün ile kardeşi Adar Özgün, kurdukları Robin's Fun Playtime adlı YouTube kanalı üzerinden çektikleri videolarını yayınlayıp, yaptıkları eğitici programlarla ilgi odağı oldular.

İngiltere'nin Başkenti Londra'da yaşayan Rabin Özgün İle kardeşi Adar Özgün, kurdukları YouTube Kanalı üzerinde yayımladıkları İngilizce eğitici videolarıyla ilgi odağı oldular. Mardinli sağlıkçı anne ve babanın çocukları olan Robin ve Adar youtube kanallarına iki yıl önce başladılar. 330 binin üzerinde akranı tarafından takip edilen Otizm hastası Robin 6 yaşında ilkokul ikinci sınıf öğrencisi, küçük kardeşi Adar ise 3 yaşında ve bu sene ana okuluna başlıyor.

Mardin'de sağlık alanında uzun yıllardır hizmet veren Özgün Ailesine mensup olan Robin ve Adar kardeşler, (Robin ile Eğlenceli Oyun Zamanı) anlamına gelen 'Robin's Fun Playtime' adı altında youtube kanalı kurdular. Günlük yaşamlarından kısa filmleri çekip paylaşan ve kanalımızda çizgi filmler, çocuk oyunları, oyuncak kutu açılış oyunları eğitici ve öğretici içeriklerle sergileyip yayınlıyorlar. Videolar genellikle İngilizce olduğunu kaydeden Özgün Kardeşler, kurduğumuz kanal üzerinden akranlarımızla birlikte hem eğleniyor hem öğreniyoruz. Şuanda kanalımızın 330 binden fazla abonesi var. Hedefimiz 1 milyon üyeye ulaşmaktır. İngilizce olan videolarımıza Türkçe dublaj desteğini de getirmek istiyoruz. Videolarımız genellikle çocuk oyunları, oyuncak kutu açılışı ve çizgi filimlerden oluşuyor ve tamamen çocuklar için güvenli ve eğitici ve öğretici içerikler içermektedir. Bizimle birlikte hem eğlenip, hem öğrenip hem de dil öğrenmek isteyen arkadaşlarımızı kanalımıza abone olmaya davet ediyoruz"

Londra'da doğan ancak kendisini Mardinli olarak tanıtan Robin Özgün, "Londra'da yaşıyorum ama ben Mardinliyim. Akrabalarım amcalarım, kuzenlerimin hepsi Türkiye'de yani Mardin'de ben de Mardin'i çok seviyorum. Okul tatillerini Mardin'e dönebilmek için dört gözle bekliyor. Bu kanal aracılığıyla hem yeni arkadaşlar ediniyorum, hem de akranlarımın ingilizce öğrenmelerine destek olmuş oluyorum. Mardinli yaşıtlarımın videolarımızı izlemeye davet ediyorum, bunu çok istiyor."dedi

Robin'in kanalına desteklerinizi bu linke tıklayıp abone olarak gösterebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Y1M45zxU8Co&feature=youtu.beYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Milletvekili Demirkaya'dan Mevlit kandil mesajı

AK Parti Mardin Milletvekili, İnsan Haklarını İnce [...]

1 gün önce...

MEB 81 ile talimat gönderdi! Sınavlar nasıl yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 81 ilin müdürlükleri [...]

1 gün önce...

Dolardan yeni rekor geldi: 8,23 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Yükselişini sürdüren dolar güne rekorla başladı. [...]

1 gün önce...

Kredi ve burs başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, [...]

1 gün önce...

Mardin’de hırsızlık zanlıları yakalandı

Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde yaşanan 2 ayrı hı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN