Mahalle sakinlerinden 'Doğalgaz' tepkisi

Mahalle sakinlerinden 'Doğalgaz' tepkisi
29 Mayıs 2020 Cuma Saat 18:08 0

Merkez Artuklu ilçesi Nur mahallesinde ikamet eden vatandaşlar yıllardır özlemini çektikleri doğal gazın evlerinin bulunduğu bölgeye çekilmemesine tepki gösterdi.

Nur mahallesi Diyarbakır yolu üzeri bölgesinde yaşayan vatandaşlar yıllardır kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmediğini iddia ederek yerel yönetimlere doğalgazın çekilmemesi konusunda tepki gösterdiler.

Kendilerini temsil eden siyasilerin ve yerel yönetimlerin doğalgaz konusundaki sözlerin yerine getirilmesini isteyen vatandaşlar; “Yıllardır mahallenin doğalgaz konusu gündeme geliyor ama bir türlü girişimlerde bulunulmuyor. İlçenin birçok mahalleside olduğu gibi mahallemizin bir kısmında doğalgaz mevcuttur ve şu anda doğalgaz kullanıyor. Bizler neden bundan mahrum ediliyoruz bir türlü anlamış değiliz”dediler.

Bulundukları bölgede 25’e yakın apartman, site ve binün üzerinde de daire bulunduğunu anlatan vatandaşlar, “Ayrıca Karayolları İl Müdürlüğü , Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Artuklu Üniversitesi, Öğrenci Yurtları, Özel Kurumlardan Sınav Okulları ve Final Akademi Anadolu Lisesi gibi resmi kurumlarda bulunmaktadır. Mahallede bulunan 8 apartmanda da kışın herhangi bir ısınma sistemi mevcut değildir. Geri kalan apartman ve kurumlar kömür ile ısınmaktadır. Kış aylarında mahallede ciddi anlamda hava kirliliği oluşmaktadır. Bölgemizin genel sorunu merkez mahalle olmamıza rağmen hala doğal gaz hizmetinden faydalanmıyoruz. Akmercan doğal gaz yetkili firması ile görüştüğümüzde bölgeyi yatırım kapsamına aldıklarını ve ihaleye verdiklerini yalnız çelik ana hat borularını döşeyebilmeleri için ilçe belediyesinin kendilerine yol açması gerektiğini belirterek; Bölgede ikamet eden vatandaşlar olarak Artuklu belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü ve Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı ile görüştüğümüzde ise belediyenin mali kaynaklar açısından doğalgaz dağıtım firmasının belirttiği yolu açacak güce sahip olmadıklarını dile getirdiler. Mardin Büyükşehir Belediyesi yada farklı kaynaklardan bizlere herhangi bir ödenek verilirse doğal gaz firmasının belirttiği yolu açabileceklerini söylediler. Mardin Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Mustafa Yaman’ın destekleriyle belirtilen yolun açılacağını düşünüyoruz. Ve mahallede ikamet eden vatandaşların da bu önemli ve zaruri talepleride yerine getirilmiş olacaktır” şeklinde dilek ve temennilerini dile getirdiler.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

4 saat önce...

Karayolunda Tuzaklanan Patlayıcı ele geçirildi

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış [...]

1 gün önce...

15 metrekarelik dükkandan ismini dünyaya duyurdu

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 15 metrekarelik dükk [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN