Mahalle sakinlerine ücretsiz koruyucu maske dağıttı

Mahalle sakinlerine ücretsiz koruyucu maske dağıttı
08 Nisan 2020 Çarşamba Saat 23:28 0

Artuklu Ensar Mahallesi Muhtarı İsa Dal, mahallesinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda desteği temin ettikten sonra şimdi de mahalle sakinlerine ücretsiz maske dağıtmaya başladı. Alyaspor tekstil yönetim kurulu başkanı Yusuf bulut

Artuklu merkez Ensar Mahallesi muhtarı İsa Dal, Milli Dayanışma Seferberliği kapsamında iş adamların desteğiyle temin edip 360 aileye ulaştırdığı gıda yardımı kolilerini ulaştırdıktan sonra şimdi de mahalle sakinlerine ücretsiz dağıtmak üzere cerrahi maske dağıtımını başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına üç aylık maaşını bağışlayarak destek olan Muhtar Dal, kampanyaya desteğini tanıdığı işadamlarından destek talep ederek ihtiyaç sahibi 360 aileye gıda kolisi desteğinde bulunmuş idi. Muhar Dal, İzmir'de tekstil alanı üzerinde faaliyet gösteren Ares Tekstil ile iltişime geçerek mahalle sakinlerini koronavirüs salgınından kurumak için 3000 adet cerrahi maske temin ederek, mahalle sakinlerine ücretsiz dağıtmaya başladı.

İzmir ve Mardin'de teksitli alanı üzerinde faaliyetleri bulunan Alyaspor tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Bulut'a, Ares Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mardinli İşadamı Emrah Ecevit'e ulaşan ve mahallelerine maske dağıtmak için destek isteyen Dal'ın bu talebi üzerine harekete geçen İşadamları Emrah Ecevit ile Şeyhmus Yıldırım, Ensar Mahallesi Muhtarlığına 3 bin adet maske ulaştırdı.

Mardin Gönüllüler Derneği Başkanı da olan Muhtar İsa Dal, "Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına destek olmak için üzerimize düşen görevleri yapmaya çalışıyoruz. Mahallemizde önce ihtiyaç sahibi 360 ailemize gönüllü işadamlarımızın desteğiyle yardım kolileri ulaştırdık. Kampanyaya 3 aylık maaşımızı da bağışladıktan sonra şimdi de mahallimizin sağlığını korumak üzere İzmir'de faaliyet gösteren Ares Tekstilin sahipleri olan Mardinli hemşehrilerimiz Şeyhmus Yıldırım ve Emrah Ecevit beylerden Sağlık Bakanlığı onaylı ve sertifikalı 3 katlı koruyucu 3 bin maske temin ettik. Talebimizi yerine getiren İşadamlarımıza mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyoruz. Aynı duyarlılığı bütün muhtarlarımızdan bekliyoruz. Gün mahallelin için birşeyler yapma günüdür" diye konuştuYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Turizmine Korona Terörü Darbesi

KORONAVİRÜS salgını, sahip olduğu tarihi yapısı il [...]

1 gün önce...

Lidya döneminden kalma sikkeler Mardin'de ele geçirildi

Mardin’de uluslararası tarihi eser kaçakçılarının [...]

1 gün önce...

Midyat Müftüsü Diyarbakır'a atandı

Midyat İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, Diyarbakır [...]

1 gün önce...

Jandarma'dan Sera Tarlasına Uyuşturucu Operasyonu

Operasyonda bin 525 kök Hint keneviri ve 5 kilo 82 [...]

1 gün önce...

Mardin'in Gururu Oldu! Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde okuyacak

Dünya genelinde 500 proje arasında CERN’de finale [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN