Mahallesindeki ihtiyaç sahipleri için seferber oldu

Mahallesindeki ihtiyaç sahipleri için seferber oldu
04 Nisan 2020 Cumartesi Saat 00:52 2

Artuklu merkez Ensar Mahallesi Muhtarı İsa Dal, kendi imkanları ve gönüllü işadamlarının desteğiyle mahallesinde bulunan ihtiyaç sahibi 360 aileye gıda desteğinde bulundu.

Koronavirüs salgınını yaşamı olumsuz etkilemesi nedeniyle evlerinden çıkmayan alım gücü olmayan dezavantajlı ailelere desteklerle ilgili güzel örnekler yaşanmaya devam ediyor.

Artuklu merkez Ensar Mahallesi Muhdarı İsa Dal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Milli Dayanışma Kampanyasına üç aylık maaşını bağışladı, bununla da yetinmeyen muhtar, mahallesinde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere işadamlarından aldığı destekle 360 dezavantajlı aileye gıda kolileri ulaştırarak erzak desteğinde bulundu.

"Gün birlik olma günüdür, gün dayanışma günüdür" diyerek mahallesinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ulaştırmak için harekete geçen Muhtar İsa Dal, İş insanları Tacettin yertüm, Nazım Ergin, Erhan Eke, Abidin Şahin, Abdullah Özer, Mehmet Şerif Öter, ile hayırsever gönüllüler Ahmet Külekçi, Nezahat Almaz, Velat Erdem, Halil Çelik, Rıdvan Akgündüz ve Oğuzhan Karadeniz'in de destek ve katkılarını aldı.

Bu zor süreçte herkesin dayanışma içerisinde olması gerektiğini kaydederek, her şeyi devletten beklememek gerektiğinin altını çizen Muhdar Dal, "Koronavirüs salgını nedeniyle zor günlerden geçiyoruz, Devletimiz bu süreçte evde kalınması konusunda ısrarlı bir şekilde çağrılarını tekrar ediyor. Bu çağrılara hepimizin kulak vermesi gerekiyor. Böyle bir süreçte Her şeyi devletten beklemek olmaz. İmkanı olanlar, imkanı olmayanlarla kardeşlik hukuku içerisinde dayanışma içerisinde olması gerekiyor. Bugünlerde her zamankinden daha fazla dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bizde bundan hareketle mahallemizde bulunan 360 ihtiyaç sahibi hanemizin ihtiyaçlarını hayırsever iş insanlarımızın da desteğiyle bir nebze de olsa gidermeye çalıştık, aynı duyarlılığı imkanı olan her kesten bekliyorum" diye konuştu.

Türkiye'nin geçti bu zor dönemde özellikle de muhtarlara çok önemli görevler düştüğünü ifade eden Muhtar Dal, "Gün birlik Günüdür, bugün harekete geçmeyeceğiz de hangi gün harekete geçeceğiz, Ben bu çalışmamın sadece Mardin'deki muhtar arkadaşlarımıza değil, ülkemin her köşesindeki bütün mahalle muhtarlarımıza örnek teşkil etmesini istiyorum. Herkesin kapısını çalmalı ve herkesi bu dayanışmaya ortak olmaya davet etmeliyiz. İnşallah bu çalışmalarımız devam edecek yakın zamanda aldığımız sözler var, sadece mahalle sakinlerimize değil, ihtiyacı olan herkese de korunavirüsten korunmak için maske dağıtımına da başlayacağız" dediYORUMLAR :::

  1. Divane divane
    04 Nisan 2020 Cumartesi Saat 15:07 CEVAPLA
    Sadece kiziltepede olmuyor ,mardinde de oluyor bu dediginiz. Ayrimcilik yapiliyor . Bazi kişilerde gösteriş yapiliyor yani ihtiyaç sahiplerine ulaştiriliyor deniyor ama aralarinda ayirdiklari ihtiyac sahipleride var maalesef .
  2. Ahmet günsel
    04 Nisan 2020 Cumartesi Saat 01:40 CEVAPLA
    Kızıltepe bahçelievler de muhtar varmı yokmu beli deyil hele bir dernek başkanı var 5yüzlü koltukta kalmak için herkılıfa giriyor sizi tebrik ederim yanlız yardım eden bazi isimlerde 5kuruşa yarsmsysnlsr

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

İtfaiyeciler bu kez, düşen kan bağışına koştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanl [...]

1 gün önce...

Valilikten Toplu Mezar Açıklaması

Mardin Valiliği toplu mezar iddiaları üzerine bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN