Maliye Bakanı Şimşek, Baba Ocağında

Maliye Bakanı Şimşek, Baba Ocağında
22 Nisan 2011 Cuma Saat 23:51 1

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk ile baba ocağını ziyaret etti.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk ile baba ocağını ziyaret etti.
 
Batman ve ilçelerindeki temaslarını sürdüren Maliye Bakanı Şimşek ile Ulaştırma Bakanı Soluk, Şimşek'in doğduğu yer olan Gercüş'ün Arıca Köyüne geldi. Şiddetli yağmur altında kendilerini karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaşan Şimşek ve Soluk, vatandaşlarla selamlaştı.
 
Bakan Şimşek, ziyaret sırasında akrabalarıyla da hasret giderirken, sokakta onu bekleyen çocuklara da Kürtçe "Gitmeyin, biraz bekleyin" diye seslendi ve ardından da onlara Oyuncak dağıttı. Şimşek, "En büyük Bakan bizim Bakan" tezahüratları altında çocuklarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.
 
Maliye Bakanı Şimşek, daha sonra köye ait binada köylülerle bir araya gelerek, bir süre sohbet etti. Eşi Esra Şimşek'in de eşlik ettiği bu sohbetin ardından Şimşek, hemşehrilerine "Bakın Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir Ulaştırma Bakanı köyümüze geldi" diyerek, Bakan Soluk'u alkışlattı. Ardından da Kürtçe vedalaşarak, köyünden ayrıldı.
 
-YAĞMUR ALTINDA ŞANTİYE DENETİMİ-

Öte yandan, köy ziyareti öncesi iki bakan Batman-Mardin karayolunun Dargeçit mevkisinde yapımı devam eden yeni yolda incelemelerde de bulundu.
 
Şiddetli yağmur altında, yağmurluklarını giyerek şantiye çalışma alanına giden Şimşek ve Soluk, yetkililerden yol çalışmasıyla ilgili bilgi aldı, işçilerle de kısa bir sohbet gerçekleştirdi.
 
Ulaştırma Bakanı Soluk, Hasankeyf-Gercüş-Midyat karayolunda 73, 5 kilometrelik bölümü bölünmüş yol olarak projelendirdiklerini ve buraya A-1 standardında yol yapacaklarını söyledi. Bu yolun açılmasından sonra hemen 2. yolu projelendireceklerini kaydeden Soluk, bu şekilde Batman-Midyat arasının duble yola dönüşeceğini bildirdi.
 
Maliye Bakanı Şimşek de duble yollar için her türlü ödeneğin sağlandığını, bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını belirtti. Maliye Bakanı, şantiye alanında da bakan ve işçilere, "Yollarda para sıkıntısı yok. Ulaştırma Bakanlığımız en başarılı Bakanlıklardan bir tanesi. Muazzam işler yapıyorlar. Geçen yıl bizi mahçup da ettiler. Verdiğimiz paranın bir bölümünü de iade ettiler. İstedikleri an yollar için para vermeye hazırız" diye konuştu.
 
Şimşek, Ulaştırma Bakanı Soluk'un 12 Haziran seçimleri öncesi tarafsız bakan olarak atandığına da dikkati çekerek, "Tarafsız Bakan ama gelsin işinin başında olsun dedik" şeklinde espri yaptı.
 
Bakan Soluk da bu espriye, "Tarafsız bakanım ama iş nerede, oradayım. Devletin Bakanıyım. Bu da devletin bir işi, işler devam edecek" karşılığını verdi.
 
Bu arada Maliye Bakanı Şimşek, Aa muhabirine, Ulaştırma Bakanı Soluk'un yapılan yol çalışmalarını yerinde incelemek üzere Batman'a geldiğini belirterek,
 
"Batman-Mardin arası duble yol olacak. Buna yönelik proje hazır. Çalışmalar da başladı. Sayın Bakanla birlikte bu çalışmaları yerinde görüyoruz. Amacımız Türkiye'nin diğer illerinde olduğu gibi bu bölgeyi de duble yollarla donatmak" dedi.
 

YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını kaybetti

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını [...]

16 saat önce...

Mardin'de, Korona'dan ilk ölüm gerçekleşti

Mardin Tabipler Odası Başkanı Covid-19'dan pozitif [...]

1 gün önce...

Mardin Emniyeti korona virüs önlemleri için seferber oldu

Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya öncülüğün [...]

1 gün önce...

Tatlıdede'den sonra Büyük Mardin Oteli de kapılarını ücretsiz olarak açıyor

İşletmecisi Özgür Azad Güngör olan Tatlıdede Konağ [...]

1 gün önce...

Cenaze namazı salgın önlemleri altında kılındı

66 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybeden bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN