"Maliye çalışanlarının özlük hakları iyileştirilsin"

Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarının özlük haklarında iyileştirmelerin yapılması gerektiğini söyledi.

GÜNCEL
PAYLAŞ:
Türkiye’de her yıl şubat ayının son haftasında kutlanan Vergi Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) çalışanlarının özlük haklarına dikkat çekti.

Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığındaki kamu görevlilerinin Vergi Haftası’nı kutlayamadığını kaydeden Unat, "Çünkü uğradıkları hak kayıpları, verilmeyen hakları, bozulan çalışma barışı buna engel olmaktadır. Büro Memur-Sen olarak kimseden haksız bir uygulama, haksız bir kazanç istemiyoruz. Maliye çalışanlarının alın terinin, emeğinin karşılığını istiyoruz. Maliye çalışanlarına yapılan adaletsizliğin, haksız uygulamaların giderilmesini istiyoruz." dedi.

"Çalışma verimliliğinin arttırılması ve moral motivasyonun arttırılması için personelin mali ve özlük haklarda iyileştirme yapılmalıdır." diyen Unat daha sonra şunları kaydetti:

"Gelir ve defterdarlık uzmanlığı özel sınavları en kısa sürede yeniden açılmalıdır. Bir defaya mahsus değil, ihtiyaç duyulduğunda sınavların açılabilmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Tüm birimlerde fazla mesai yapan kamu görevlilerimize fazla mesai ücreti mutlaka ödenmelidir. Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan personele görevde yükselme sınavı açılmalı ve bu kadroda çalışanlara ek gösterge verilmelidir. Şoför kadrosunda çalışan personele veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosu sınavsız verilmelidir. Büyükşehirlerde görev yapan çalışanlara büyükşehir farkı ödenmelidir. Mali Hizmetler Sınıfı oluşturularak, genel müdürden yardımcı hizmetliye kadar tüm personelin ek göstergeleri yeniden düzenlemelidir."

YORUMLAR

  • Ağzına sağlık başkan.bence bunu üst makamlara iletin sadece mardin halkı okuyor.

    sevgili başkan, güzel söylersin de bu istekleri sendikanızın genel başkanına anlatsanız, genel başkanınız da maliye bakanına söylese fena mı olur?

Yorum Ekle